Amber Gold i piramidy finansowe część Iczęść II
  Tweet   Blogi Polityczne      

W PiS jest pusto

Marcin Skubiszewski, wrzesień-październik 2006

PiS jest ostatnio bardzo krytykowany. Krytykowane są jego błędy, porażki i podłości: że Prezydent na widok obraźliwego artykułu dostał sraczki i nie pojechał do Weimaru, że PiS wziął Leppera do rządu, potem się z nim pokłócił, a na koniec haniebnie negocjował z Renatą Beger.

To wszystko jest ważne, ale ważniejsze jest co innego: to, że PiS nie dąży do żadnego sensownego celu. Problem nie leży w tym, że PiS idzie naprzód kosztem błędów, porażek i podłości, lecz w tym, PiS w ogóle nigdzie nie idzie. Zamiast partii politycznej mamy kompletną pustkę.

Pustka pierwsza: PiS nie jest partią chrześcijańską

PiS określa się jako partia prokościelna, prokatolicka. Ale, nie licząc głośnego krzyczenia "my jesteśmy największymi katolikami", co PiS zrobił dla Kościoła, dla szerzenia moralności czy wartości chrześcijańskich ?

Usługi aborcyjne ogłaszają się w prasie w sposób kompletnie bezczelny. Domy publiczne kwitną i reklamują się bez przeszkód (również w Warszawie, gdzie Kaczyński był prezydentem przez ładnych kilka lat). Prokuratura powinna zająć się tymi sprawami, gdyż zarówno aborcje, jak domy publiczne, to działalność przestępcza. Ale, pod rządami dynamicznego ministra Ziobro, nie dzieje się nic. Jest dokładnie tak, jak było za rządów SLD.

Jeżeli jesteś katolikiem i zależy Ci na walce z praktykami tak haniebnymi, jak prostytucja i aborcje, to możesz dowolnie głosować na PiS lub na SLD -  będzie bez różnicy.

Prezydent Warszawy Kaczyński zakazał  marszu homoseksualnego. Sądy uznały ten zakaz za nielegalny, gdyż nasza konstytucja uznaje prawo do demonstracji, a marsz był demonstracją polityczną (nikt tam na golasa nie latał, za to slogany polityczne były).

Ale przemilczano jedną ważną rzecz: rok wcześniej odbyło się w Warszawie bicie seksualnego rekordu świata. Rekord polega na tym, że jedna kobieta w ciągu 8 godzin zaspokaja seksualnie kilkuset mężczyzn. Jest to rzecz obrzydliwa i haniebna. Jestem rodem z Warszawy i wstyd mi, że w moim mieście coś takiego się odbyło. Konstytucja ani ustawy w żaden sposób nie chronią takiego świntuszenia, a więc władza ma wiele możliwości, by tego zabronić, a przynajmniej to utrudnić. I w tej sprawie ratusz warszawski nie zrobił nic: rekord został pobity, a ze strony władz nie było zakazu ani nawet protestu czy próby zakazu.

W tym kontekście trudno myśleć o Lechu Kaczyńskim jako o obrońcy moralności. Człowiek, który nic nie zrobił przeciwko Wielkiemu Kurewstwu (seksualnemu rekordowi świata), ale za to zabronił politycznego marszu homoseksualistów, to nie jest żaden zwolennik moralności, czy też wartości chrześcijańskich. To jest człowiek, który ma po prostu pomieszane w głowie i nie wie, czego zakazywać, a czego nie.

Tyle o tym, że w gruncie rzeczy PiS w żaden sposób wartości chrześcijańskich nie popiera. Ale jest jeszcze gorzej: PiSowi udało się skutecznie wciągnąć dużą część Kościoła w walkę polityczną. Skutek jest taki, że Kościół traci autorytet.

Gdy Kościół popiera jedną partię kosztem innych, staje się od razu mniej wiarygodny dla dużej części wiernych. Przyczyna ku temu jest prosta: dużo mniej ufamy duchownemu, który mówi coś, co budzi nasz największy sprzeciw. A słowa takie, jak "słuchaj Radia Maryja" czy "popieraj PiS" budzą sprzeciw bardzo wielu polskich katolików (czy ten sprzeciw jest słuszny, czy nie, to inna sprawa; ale to, że sprzeciw jest, to fakt niewątpliwy). Duchowny, która takie rzeczy mówi, w oczach wielu ludzi przestaje być godnym zaufania autorytetem.

Mówiąc krótko: przez to, że tak wielu duchownych otwarcie popiera PiS, polski Kościół traci wiele ze swego autorytetu. Ten problem jest na tyle poważny, że sam papież Benedykt mówił o nim, gdy był w Polsce. Chodzi tu o słynne jego słowa, że kapłan jest specjalistą od kontaktu człowieka z Bogiem, a nie od innych rzeczy.

Pustka druga: PiS nie walczy z układem ani z ubecją

Główną przyczyną, dla której PiS nie walczy ze Wszechpotężnym Układem jest to, że takiego nie ma. Są za to setki różnych układów i układzików, dużych i małych, ubeckich i nie-ubeckich. Te układy czasem współpracują, a czasem nie. Weźmy mafię paliwową i  sitwę na wydziale prawa Uniwersytetu Gdańskiego (ta sitwa w nieuczciwy sposób wprowadza na studia swych pociotków). Czy te dwa układy współpracują ? Czy się wymieniają usługami: tona lewej benzyny za lewe przyjęcie na studia ? Chyba nie. Nie trzeba walczyć z jakimś jednym układem, tylko z różnymi układami. A PiS nie bardzo chce z nimi walczyć, tak samo jak nie walczy z pozostałościami PRLu.

Minister Ziobro publicznie bronił sitwy gdańskiej, a konkretnie prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka, którego syn przy pomocy tej sitwy dostał się na studia. Ziobro mianował wiceministrem sędziego Kryże, który skazywał opozycjonistów w stanie wojennym. Uczynił szefem więziennictwa Henryka Biegalskiego, który jako naczelnik więzienia w stanie wojennym wsławił się wyjątkowym okrucieństwem (nominację cofnięto, gdy Gazeta Wyborcza opisała sprawę).

Rząd Marcinkiewicza mianował prezesem PZU Jaromira Netzela, który ma proces o pranie brudnych pieniędzy. Ministrem skarbu w rządach Marcinkiewicza i Kaczyńskiego jest Wojciech Jasiński, były PRLowski szef wydziału spraw wewnętrznych urzędu miasta w Płocku. Dla jasności: szef "wydziału spraw wewnętrznych", to szczególny rodzaj ubola, i to ubola dużego kalibru.

A co się dzieje w publicznym radiu i telewizji ? PiS zlikwidował starą KRRiT (Krajową Radę Radiofonii i Telewizji), której przewodniczyła pani Waniek, poprzednio dyrektor gabinetu prezydenta Kwaśniewskiego. Na miejsce pani Waniek przyszła pani Kruk... poprzednio dyrektor gabinetu prezydenta Kaczyńskiego. Ta analogia po prostu powala: wyrzucono z mediów układ SLD, by na to miejsce wstawić układ PiS. I ten nowy układ natychmiast zaczął działać: zarządy i rady nadzorcze zaczęły wypełniać się  ludźmi PiS, LPR i Samoobrony. Najsłynniejszy przykład, to poznańskie Radio Merkury, gdzie do zarządu wszedł Krzysztof Musiałek, aktywista LPR i pracownik hurtowni cukierków.

SKOKi są siedliskiem poważnych afer. Osoby krytykujące SKOKi były w odwecie nękane przez prokuraturę, a nawet zatrzymywane. Członkowie zarządu kasy krajowej SKOK wyprowadzają z kasy pieniądze tym sposobem, że lokale biurowe kupowane są za pieniądze SKOK, ale jako własność osoby prywatnej (operacje te są nieco skomplikowane, ale skutek jasny i pewny).

PiS jest powiązany ze SKOKami. Na przykład Jędrzej Jędrych, wieloletni działacz i pracownik SKOKów, jest obecnie posłem PiS. Artur Zawisza, PiSowski przewodniczący sejmowej komisji śledczej do spraw sektora bankowego, pisał w prasie artykuły reklamowe dla SKOKów i walczył w Sejmie o ustawy korzystne dla SKOKów.

PiS broni patologii, które szerzą się w SKOKach. Ustawa przygotowana przez PiS stworzyła jedną wielką instytucję do nadzorowania całego sektora finansowego i bankowego... z wyjątkiem SKOKów. Pomimo protestów opozycji, SKOKi nie zostały poddane żadnemu nadzorowi. Głosami PiS (w tym posła Zawiszy) zdecydowano, że komisja śledcza do spraw sektora bankowego ma zajmować się wszystkim, co tego sektora dotyczy od 17 lat, z wyjątkiem SKOKów.

I wreszcie sprawa największa: tylko dzięki PiSowi wielokrotny przestępca i wieloletni PZPRowiec Andrzej Lepper mógł zostać wicepremierem. Ta nominacja neguje wszelkie próby walki z układem, o ile takie były. A dla tych, którzy uważają, że cel uświęca środki: nominacja Leppera, to było naprawdę bardzo wielkie świństwo zrobione narodowi. Żeby uświęcić tak wielkie świństwo, trzeba by  jakiegoś  super celu. Ja takiego celu nie widzę.

Pustka trzecia: nie ma Polski solidarnej

PiS obiecał tańsze podręczniki. Nic z tego nie wyszło.

PiS obiecał politykę prorodzinną. Becikowe zostało wprowadzone przez Sejm głosami innych partii, PiS głosował przeciw. Jeśli zważymy prorodzinną retorykę PiS, jest to po prostu komiczne.

Nie ma ulg podatkowych dla rodzin wielodzietnych (mają być, ale stopniowo, za parę lat). A takie ulgi, to po prostu minimum sprawiedliwości. W Polsce mamy zasadę podatku progresywnego: biedni płacą małe podatki, bogaci płacą dużo. A małżeństwo z 6000 zł na miesiąc i 6 dziećmi uchodzi za zamożne, bo dzieci się nie liczą: podatek od tych 6000 zł płaci się tak, jakby te pieniądze szły na zbytki, a nie na ubranka dla sześciorga dzieci.

PiS obiecał trzy miliony mieszkań. Jedyne, co dotąd zrobiono, to likwidacja ostatniej mieszkaniowej ulgi podatkowej, jaka jeszcze była (ulga odsetkowa). Wszystkie programy na rzecz budownictwa, jakie są (np. TBSy), to dzieło poprzednich rządów. A więc w sprawie mieszkań program PiS jest jasny: jak potrzebujesz, to sobie sam kup. A jak cię nie stać, to mieszkaj u teściowej albo na ulicy. Jak jesteś w ciąży i nie masz gdzie położyć dziecka, to zrób sobie skrobankę. Państwo ci nie pomoże. To jest w stu procentach "Polska liberalna", czyli karykaturalna wersja programu Platformy Obywatelskiej.

Na dodatek, Warszawa nie ma tego, co najważniejsze dla budownictwa: nie ma planów zagospodarowania przestrzennego. A Warszawa jest od kilku lat rządzona przez PiS. Czas na zrobienie planów był.

Pustka czwarta: nie ma polityki gospodarczej, nie ma taniego państwa

W tym rozdziale w zasadzie nie ma co pisać. Po prostu nic nie ma. Można tylko wspomnieć o tym, co miało być. W programie wyborczym miała być obniżka podatków. Miały być obniżki wydatków biurokratycznych. To wszystko mogło bardzo pomóc gospodarce, dać pracę wielu ludziom. Ale nie ma nic.

Gdy już ukręcono łeb pomysłowi obniżki podatków, do rządu przybłąkała się pani Gilowska, sztandarowa postać Polski liberalnej, usunięta z Platformy Obywatelskiej za nepotyzm. Gilowska zaproponowała obniżkę składek ZUS. Pomysł był dobry, może nawet lepszy, niż obniżka podatków: mógł dać pracę wielu ludziom. Ale potem Gilowska znów została wyrzucona, tym razem z rządu, za podejrzenia o kapusiowanie. Przy tej okazji obniżka ZUS poszła na śmietnik. W końcu Gilowska do rządu wróciła, ale już bez obniżki ZUS. Wniosek z tego taki, że Gilowska była niewinna, ale obniżka ZUS musiała współpracować z SB i za to została karnie zlikwidowana. Jak nie wierzycie, spytajcie Macierewicza, on potwierdzi na pewno.

Na zakończenie, słowo osobiste

SLD rządził Polską źle. Kwitło kolesiostwo i układy mafijne. Ale przynajmniej jedno było jasne: SLD jest spadkobiercą PZPR i właśnie takich rządów można się było spodziewać. Każdy, kto głosował na SLD padł ofiarą własnej głupoty, a nie jakichś machinacji czy zdrady.

Z PiS jest inaczej. Tam jest wielu byłych działaczy Solidarności, gadanie PiS o "odnowie moralnej" mogło przyciągnąć wielu uczciwych i nawet niegłupich ludzi. W tej sytuacji to, co się stało, a więc kompletne odejście od programu wyborczego PiS i sprawowanie władzy dla samej władzy, jest zdradą.

Mam poglądy patriotyczne, prawicowe i antykomunistyczne. Czyli akurat takie, jakimi reklamuje się PiS. I właśnie stąd bierze się moja wściekłość na PiS. SLD czy Samoobrona są dla mnie przeciwnikami politycznymi, partiami nieuczciwymi. PiS jest natomiast zdrajcą. Jest zdrajcą, który prosił (i nadal prosi) o poparcie w imię patriotyzmu, w imię katolicyzmu, w imię losu biednych, a potem sprawuje władzę, która nie ma nic wspólnego z tymi wartościami.

  Tweet   Blogi Polityczne      

Kontakt do autora: mm@skubi.net

Czy chcesz, aby ten blog się rozwijał? Jeśli tak, to proszę Cię o pomoc: poinformuj o nim znajomych. Możesz wspomnieć o całym blogu albo o konkretnym artykule. Blog nazywa się skubi.net — to się da zapamiętać.

Kolejne teksty: Aby dostawać powiadomienia o nowych tekstach, możesz

  • wysłać maila (nawet pustego) do notify@skubi.net (Twój adres pozostanie wyłącznie do wiadomości redaktora serwisu, wyłącznie w celu powiadamiania o nowych tekstach)
  • albo, jeśli wolisz, używać RSS RSS lub Twittera .

Przedruki tego tekstu: Zapraszam do robienia przedruków, zarówno na papierze jak w internecie. Proszę, aby w przedruku widniało nazwisko autora i proszę o informację o przedruku (mailem albo na forum).

FORUM

Dodaj komentarz      Cały wątek i zaawansowane funkcje forum      Inne wątki 

Zapraszam do dyskusji o PiS by skubi June 02, 2007, 01:26:07 AM

Powrót do tekstu o rządach PiS: http://www.skubi.net/pis.html
Powrót do strony głównej forum: http://www.skubi.net/forum/index.php?board=1.0

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Wadmin June 02, 2007, 12:33:37 PM

"SLD rządził Polską źle. Kwitło kolesiostwo i układy mafijne. Ale przynajmniej jedno było jasne: SLD jest spadkobiercą PZPR i właśnie takich rządów można się było spodziewać. Każdy, kto głosował na SLD padł ofiarą własnej głupoty, a nie jakichś machinacji czy zdrady."

Dlatego nie ma alternatywy dla PIS, bowiem kazda alternatywa bedzie gorsza od PIS. Glosowanie na SLD to qrestwo polityczne do kwadratu, PSL -to samo, na Samoobrone - nic innego bo to ci sami z PZPRu i SB, na PO i jego liderow - glupota, slepota i zwapnienie mozgu. Wiec na arenie zostaje tylko PIS.

Nie ma lepszej alternatywy, mozna co najwyzej sobie na to czy owo pomarudzic.
Ale niedopuszczalne jest, gdy prowadzi sie dzialania antypolskie tylko dla tego, by ponizyc kogos z PISu lub rzad polski.

Polska w tej chwili jest atakowana przez obce nam sily, zdalnie sterowane ze wschodu i zachodu - ktore robia na Polakach calkiem niezle interesy. Jedna z zalet PIS-u jest to, ze troche psuje im te interesy   więcej...

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by no i co istotnego: June 09, 2007, 06:58:32 AM

No właśnie, nie dajmy się zwariować, piszmy o rzeczywistych, ważnych dla mnie i mojej rodziny sprawach a więc mniej  tzw. wartości:
- lustracji;
- walki ze zboczeniami;
- mundurkach;
- CBA, WSI,
Ciekawe, że kiedy zaczynam dyskutować o:
- gospodarce,
- nauce,
- szkołach,
- bezpieczeństwie ludzi na ulicy,
- emeryturach,
- zdrowiu (jako systemie opieki),
- etyce w postępowaniu polityków PiS,
- koalicji z LPR i SO
ludzie wierzący w PiS mówią:"no wiesz tego się nie da zrobić, trzeba poczekać, to mogłoby naruszyć pewien stan równowagi, nikt tego nie zrobił itd.
OK. ale po co te teksty.
PS. Bracie, zgadzam się z tobą, teraz w Polsce nie ma alternatywy dla PiS i to właśnie jest najbardziej tragiczne, co nas czeka - PiS i SO i LPR czy PO+PiS.
PS.II - Nie kocham komunistów, w stanie wojennym obrywałem pałą i bywałem mokry i spłakany jak bóbr. Wiele straciłem przez te złe czasy. Dlatego mam prawo mówić. Dlatego boli mnie cholernie ja   więcej...

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Tom Horn August 28, 2007, 11:56:06 PM

Co wy tu bredzicie jak to nie ma alternatywy dla PIS w artykule jest wyraźnie napisane, że ta partia nic dobrego dla polski nie zrobiła, nic nie robić znaczy stać cały świat się posuwa a my stoimy. Co wy też bredzicie o sterowaniu polską ze wschodu i zachodu. Wszystko leży w naszych rękach im będziemy bogatsi tym mniej będziemy podatni na sterowanie przez silniejszych od nas a PIS nic nie uczynił w tym kierunku żeby to utrudnić. Co do głupoty i ślepoty PO to też nie poparte niczym bredzenie partia ta składa się z najlepiej wykształconych ludzi. Poza tym wkurza mnie ciągłe szukanie w Polsce ubeków łapówkarzy itp. jak by to było najważniejsze. Niech rządzący zajmą się w końcu ekonomią tego kraju pomogą przedsiębiorcom bo to oni są solą i chlebem polskiej ziemi. Uproszczenie systemu podatkowego (patrz podatek liniowy) również jest w naszym interesie. W Polsce przyjęło się również populistyczne rozdawnictwo partii rządzących, bez oglądania się na skutki takich decyzji. Przykładów tego można by mnożyć.

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by morski September 10, 2007, 12:48:53 AM

Jeśli wychodzimy z założenia, że nieważne kto rządzi byleby się kasa zgadzała, to na dobrą sprawę PIS się tu nie poPISał, a skutki zostaną na parę lat...
Jeśli mamy być krajem wzorców moralnych o czystych rękach to nijak nie mogę zrozumieć tych sPISków koalicyjnych...
Jeśli, jeśli, jeśli...
I na koniec...
Wszyscy którzy rządzą niech mają świadomość odpowiedzialności jaką biorą na siebie za każdego maluczkiego w tym kraju...
Bo władza to służba, a nie buta...
Jestem rozczarowany...
Tzn. czar przestał działać...
P.S.
Myślę, że jest jakaś analogia między cynicznym uśmieszkiem Millera kiedy łgał w żywe oczy przed kamerami, a ostatnimi wystąpieniami premiera...

Zapraszam do dyskusji o PiS by Edek z fabryki kredek September 13, 2007, 12:54:02 PM

Rozumiem sprzeciw wobec nierozliczania przeszłości. Trudno pogodzić się z próbami marginalizacji Polski na arenie miedzynarodowej. Ale wsześniejszy pakt z Lepperem i Giertychem oraz obecne umizgi do Rydzyka są dowodem na rzeczywistą podłość intencji Kaczyńskich.
Kaczyńscy w sumie mają dług wdzięczności wobec SLD. Gdyby nie wyczyny kolesi z lewicy w 2004, 2005 roku, elektorat PiS byłby o wiele mniejszy. Dlatego czuję (umiarkowaną) odrazę do ludków z SLD.

Generalnie - patrząc na polityków (a także - o zgrozo - na Rydzyka i reakcje na jego wyczyny ze strony Hierarchów katolickich) - jedno widać gołym okiem. Liczy się kasa i władza. Fallus im wszystkim w rectum.

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Nie!poPiS September 18, 2007, 03:17:30 PM

"Polska w tej chwili jest atakowana przez obce nam sily, zdalnie sterowane ze wschodu i zachodu - ktore robia na Polakach calkiem niezle interesy."I tak juz od przeszlo 200 lat.Ludzie opamietajcie sie!Wschod i Zachod przeciw biednej Polsce! Zydzi, Masoni i watretne Komuchy przeciw biednej Polsce!
Kiedy skonczymy z tym "meczenstwem narodu polskiego"?! Kiedy zamiast burzyc zaczniemy budowac!
Zamiast "psuc" interesy zacznijmy je robic.
A co do PiS:kazdy wybor bedzie lepszy, niz pozostawienie wladzy w rekach ludzi tak zkompromitowanych.

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by kot September 18, 2007, 06:30:23 PM

Nie wolno nam głosować na PIS. Czy nie jesteś  zmęczony, Wadim, tą ciągłą nagonką? Szczuciem na siebie ludzi? Pokazywania pulchnym paluszkiem, że "jak ktoś ma pieniądze to SKĄDŚ je ma"? Stałymi atakami na wszystkich, poza Rydzykiem? Polska nie jest i długo nie będzie normalnym krajem, jeżeli będziemy sądzili, żeśmy "przedmurze chrześcijaństwa" i "Chrystus Narodów". UE to może nie jest mój ideał, jednak nie jest tak, by ktoś ciągle chciał nam robić krzywdę. Większą krzywdę robi PIS, atakując tych, którzy tę wolną Polskę budowali latami, a teraz zatrudniają miliony ludzi. Panie, Panowie - porzućmy mit, jakoby  PIS był prawicową partią - to lewica czystej wody - socjalny program ekonomiczny (ostatnio wręcz antykapitalistyczny i antyrynkowy), omnipotentne państwo, silna władza policyjna, ingerencja w sfery intymne (wyznanie np.), wysokie podatki. To nie jest dobry wybór....

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Ojciec czwórki dzieci September 22, 2007, 04:30:51 PM

Chcialbym sie wypowiedziec na temat zasilku rodzinnego dla rodzin o niskich dochodach ktorzy posiadaja gospodarstwo rolne ,otoz drugi rok z kolei nie dostajemy rodzinnego w terminie czyli 15 wrzesnia chociaz dokumenty byly zlozone do konca lipca.Posiadajac gospodarstwo rolne naliczony jest dochood z areau ktory nalicza minister rolnictwa.Ale były minister rolnictwa jest zajety sexaferami i zdradami zony a obecny jest zajety wyborami i wszyscy zapomnieli o dziciach ktore rozpoczely rok szkolny Angry

Profesor o PiS by PIS October 05, 2007, 11:14:41 AM

PiS, to najlepsza rzecz, jaka mogła przydarzyć się Polsce!!!
Zatrzymano wyprowadzanie pieniędzy z budżetu państwa przez pseudo bisnesmenów; zaczęto ścigać postkomunistów, którzy przygarnęli sobie majątek narodowy; wreszcie zajęto się bandziorami, którzy nękają zwyczajnych ludzi; usuwa się korupcję z urzędów; ruskie i państwa unii muszą nas szanować; demaskuje się aferzystów i zwykłych złodziei w urzędach państwowych; a najważniejsze, jak się prześwietli elity i skąd pochodzą ich majątki, to więzienia będą zapełnione, a budżet państwa tylko zyska...
Oczywiście wcześniej z rozpaczy część elit (złodziei i oszustów) nie wytrzyma nerwowo, ale jak się chciało mieć władzę i pieniądze kosztem narodu, to dobrze im tak...
Patrzę dziś na tych żałosnych ludków (Komorowski, Tusk, Olejniczak, Kwaśniewski, Lepper, Pawlak, i inni...) i myślę sobie, że to oni niszczą nasz kraj!!!
Kaczyńscy po raz pierwszy pokazali, że jesteśmy ludźmi i trzeba nas traktować z szacunkiem, bo jesteśmy częścią Polski. Kto teg   więcej...

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by :\\\"PiS... \" October 05, 2007, 11:58:05 AM

...piszę w cudzysłowiu bo tylko na to zasługują.... partia , ktora szanuje ludzi, co objawiło się sławetnym powiedzeniem "...spieprzaj dziadu..." ( to rownież dla wiedzy "mocherowych beretów...", tudzież wiele kiecistych sformuowań tzw. "krwawego ludwisia", jak przestaniecie być potrzebni też to usłyszycie i pójdziecie w kamasze)... i TA partia i Jak i POZOSTAŁE są siebie warte.... wiele pustych i durnowatych ( dla gminu) pustych obietnic ... w walka z przestępczościa to tak sama fikcja jak walka z korupcją i czyszczeniem własnych szeregów- dużo szumu, hałasu zamętu w w rzeczywistości z tego głośnego zamieszania wychodzą gowniane i nic nie warte  dowody... JEST TYLKO KOMPROMITACJA PRZED SĄDEM I PÓŹNIEJSZE ODZSZKODOWANIA, KTÓRE PLACIMY WSZYSCY- to tak a propo taniego państwa. Komu porzebny jest SENAT - 100 nierobów pobierających nienależne im wysokie apanaże, komu potrzebny taki SEJM  z 460 nierobami załatwiającymi  swoje własne interesiki a kilka kilkanaście osób faktycznie pracujących .. a może odwrotnie 100   więcej...

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Antyberet October 05, 2007, 08:12:11 PM

W Polsce w koncu coś się zaczęło dziać,ale wcale nie jest to zasługa PiS-u.Drgnęło jak wstąpiliśmy do UE.Pracuję za granicą  i jak patrze na to co robi PiSowski rząd, czasami jest mi wstyd wśród moich kolegów,że pochodzę z Polski.Dobrze,że odszedł Giertych,bo ten przewyższał wszystkich w swojej głupocie.Dobrze,ze PiS się kończy,może będzie normalniej i będę mógł wrócic do Polski.

KTO OBIECAŁ 3MLN MIIESZKAŃ?? by BZDURA!!!! October 06, 2007, 03:54:03 PM

PRZEPRASZAM<ALE TU CHYBA JAKIES NIEPOROZUMIENIE.Z TEGO CO PAMIĘTAM,KWASNIESKI POWIEDZIAŁ <ZE JAK ZOSTANIE PREZYDENTEM,DA 3mln MIESZKAŃ.WAŁEK, A ON PREZYDENTEM NIE JEST.BZDURY PISZECIE NA TEJ STRONIE I POWTARZACIE PIĘKNEGO NARCYZA OLEJNICZAKA ZE SPOTU RADIOWEGO.

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by ekonomista grosik! October 09, 2007, 04:11:19 PM

Pogadajmy o PIS  kontra PO, oceńmy wizualne obu szefów tych partii, zacznę od Jarosława; mały, inteligentny, pomysłowy, ciut nonszalancki, do kobiet - rycerski, dobry polityk szef Rządy, i strateg!
Ciut można tu jeszcze dodać - nic ująć!!!
Tusk; wysoki jak brzoza - wiadomo o co w tym chodzi, dobry wojownik wśród pokonanych, poważnie mówi i to go zawsze bawi, lubi krytykować nic nie dając w zamian, obiecuje góry diamentów; wiedząc że to blef wyborczy(kaszana), szasta słowem jak ja kawałami, które mnie bawią jak i jego obiecanki - człowiek, który chce wysoko latać, tylko mu nie pozwala jego LOS paskudny!!!
Jako przywódca na pewno potrafi puści nas z torbami - jest zbyt dzidziusiowatym, by coś osiągnąć - takiego, nawet Kastro poważnie nie weźmie!!!   Roll Eyes

Odp: Normalny człowiek o PiS by Gorzki October 09, 2007, 04:12:22 PM

Quote from: PIS on October 05, 2007, 11:14:41 AM
PiS, to najlepsza rzecz, jaka mogła przydarzyć się Polsce!!!
Nie najgorsza, ale do najgorszej naprawdę blisko
Quote
Zatrzymano wyprowadzanie pieniędzy z budżetu państwa przez pseudo bisnesmenów
Tendencja spadkowa zapoczatkowana w połowie lat 90 sie utrzymuje. I tyle

[quote[ zaczęto ścigać postkomunistów, którzy przygarnęli sobie majątek narodowy[/quote]

zaczęto ścigac tych, którzy sa aktualnej władzy niewygodni

Quote
wreszcie zajęto się bandziorami, którzy nękają zwyczajnych ludzi

mówisz o wprowadzeniu sądów dla pijanych kierowców (dwudziestoczterogodzinne)? bo nic poza tym nie zrobiono

Quote
usuwa się korupcję z urzędów
   więcej...

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by polska_normalna October 10, 2007, 08:43:54 PM

www.fajniefajnie.ovh.org - Program PiS-u a fakty Embarrassed

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Michal z Leeds October 13, 2007, 07:13:41 AM

Tusk obwinia PIS za emigracje zarobkowa,a przeciez zaczela sie ona 1maja 2004,gdy premierem byl
tow.Miller.Podobnie jest z innymi "argumentami" Donalda T. I uwaga ogolna:podzial w Polsce jest dzis
nastepujacy:trzezwo myslacy patrioci,popierajacy PIS z jednej strony,a z drugiej zorganizowani w zlodziejski uklad cwaniacy,ktorzy mamia rozmaitych durniow malymi i wielkimi klamstwami.Skala tej klamliwej propagandy to dowod,jak bardzo Kaczyscy zagrazaja ukladowi...Prawda?-szanowny wlasci-
cielu tej strony?P.S.Czy pan nie nazywa sie przypadkiem Jerzy Urban?
                                                                                                     Michal /Anglia/

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Michal z Leeds October 13, 2007, 07:35:55 AM

Co ja mowie ! Emigracja zarobkowa /i nie tylko!/ trwala od dziesiecioleci,przez caly PRL,tylko wtedy
na mniejsza skale,bo nie bylo legalnych mozliwosci .Gdyby byly, wyjechaloby wowczas 10 mln ludzi!
Wicie? Rozumicie? -przemadrzali dyskutanci?
                                                                         Michal /Anglia/

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by paweł October 18, 2007, 08:23:11 AM

Post usunięty przez admina, gdyż autor przekroczył granice chamstwa.

Z zasady na tym forum posty o charakterze zwyczajnie idiotycznym nie są usuwane, natomiast admin usuwa spam (wielokrotne powtarzanie tego samego) oraz chamstwo.

Od admina do Pawła: po następnej wiadomości chamskiej lub spamującej masz kompletnego bana.

Odp: Zapraszam do dyskusji o PiS by Mietek cysterna December 09, 2007, 08:00:46 PM

Panie Kaczyński. Niech Pan się nauczy języka polskiego i Pana brat hymnu czy odwrotnie. Muszę mieć lusterko żeby Panów rozpoznać. Co do języka, proszę o konsultację u Pana Profesora... Miodka.Pana, Pana Brudzińskiego i całą resztę.

Christmas Day Nike Basketball Face-Off – Air Max LeBron VII vs. Nike Zoom Kobe by bruss124 December 16, 2010, 03:23:21 AM

Marquee matchups on xmas morning have been an NBA staple for several years now, and also this year&rsquo;s large showdown must acquire just one to the ages. The NBA&rsquo;s two very best stars (not to mention Nike&rsquo;s) will go mind to mind to the very first time this time period on Friday,Nike Zoom Ambassador, and in inclusion to the apparent basketball rivalry, there can be one more important face-off getting place near to the Staples center floor. The combat belonging to the kicks will officially be underway at 5pm Eastern time as LeBron breaks out his specific xmas oxygen Max LeBron VII&rsquo;s and Kobe debuts the Chaos edition belonging to the Zoom Kobe V to the very first time in an NBA game. Regardless of who arrives out victorious,Zoom Lebron 3 (III), we are the true winners to the reason that    więcej...

Dodaj komentarz      Cały wątek i zaawansowane funkcje forum      Inne wątki 


  Tweet   Blogi Polityczne