Amber Gold i piramidy finansowe część Iczęść II

Kaczyński nie działa jak Lesiak, on działa jak Putin

Marcin Skubiszewski, październik 2006

Mamy w Polsce całą masę byłych agentów. Jest chyba jasne, dlaczego akurat Subotić został zdemaskowany, a inni agenci mają spokój: dlatego, że to właśnie telewizja Subotića nagrała taśmy Beger. Zdemaskowanie Subotića, to zemsta polityczna. To sygnał dla wszystkich, na których są haki (a takich jest wielu): siedź cicho, bo cię zgnoimy.

W sumie jest to ohydna gra teczkami, właściwie szantaż wobec wszystkich, którzy mogliby podnieść rękę na rząd. Dlatego zdemaskowanie Subotića jest moralnym świństwem. I to mimo tego, że najprawdopodobniej Subotić rzeczywiście był agentem.

Działania Kaczyńskiego są dużo gorsze niż to, co swego czasu robił Lesiak. Zarówno Lesiak, jak Kaczyński użyli służb specjalnych do uprawiania polityki. Ale Lesiak ograniczał się do zbierania informacji, w najgorszym razie do prób skłócenia ludzi czy wpłynięcia na nich. Kaczyński poszedł dużo dalej, bo użył służb do siania swoistego terroru politycznego.

To, co stało się z Subotićem, przypomina proces rosyjskiego oligarchy Chodorkowskiego. Chodorkowski został aresztowany, a następnie skazany na 10 lat więzienia, gdy zaczął przeciwstawiać się politycznie Putinowi. Chodorkowski ma na swoim sumieniu trochę afer i zapewne zasłużył na karę, którą dostał. Podobnie Subotić zasłużył sobie na karę, jaka go spotyka (upublicznienie jego ciemnych sprawek i utrata stanowiska w TVN).

Zarówno oligarcha (czyli aferzysta) Chodorkowski jak były działacz reżimowy Subotić wzbudzają odrazę, a więc działania przeciwko nim nie wiążą się z poważnym ryzykiem politycznym. I dlatego w obydwu uderzono. Ale w obu przypadkach nie chodzi o sprawiedliwość, lecz o takie uderzenie w przeciwników politycznych, aby potem nikt nie ważył się podnieść ręki na władzę.

Kontakt do autora: mm@skubi.net

Czy chcesz, aby ten blog się rozwijał? Jeśli tak, to proszę Cię o pomoc: poinformuj o nim znajomych. Możesz wspomnieć o całym blogu albo o konkretnym artykule. Blog nazywa się skubi.net — to się da zapamiętać.

Kolejne teksty: Aby dostawać powiadomienia o nowych tekstach, możesz

  • wysłać maila (nawet pustego) do notify@skubi.net (Twój adres pozostanie wyłącznie do wiadomości redaktora serwisu, wyłącznie w celu powiadamiania o nowych tekstach)
  • albo, jeśli wolisz, używać RSS RSS lub Twittera .

Przedruki tego tekstu: Zapraszam do robienia przedruków, zarówno na papierze jak w internecie. Proszę, aby w przedruku widniało nazwisko autora i proszę o informację o przedruku (mailem albo na forum).

FORUM

Dodaj komentarz      Cały wątek i zaawansowane funkcje forum      Inne wątki 

Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by skubi May 28, 2007, 09:27:13 AM

Powrót do tekstu o raporcie Macierewicza: http://www.skubi.net/macierewicz.html
Powrót do filmu o procesach wywołanych przez raport: http://www.skubi.net/procesy.html
Powrót do strony głównej forum: http://www.skubi.net/forum/index.php?board=1.0

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by J_Juretko July 20, 2007, 09:01:33 PM

Hmmmmm....., nic nowego. Poziom raportu adekwatny do poziomu autora. Poziom autora nie rozni sie od poziomu pozostalych kolegow z gornej polki tego tzw. rzadu. A rzad....., no coz, nie moze przewyzszac swojego Mistrza.
Problem polega na tym, ze sam Mistrz nie grzeszy szerokim horyzontem. Tak wiec jego ministrowie poziomem musza byc zblizeni do p. Leppera. Konsekwencja powyzszego jest partactwo, prowizorka, amatorszczyzna, zeby uzyc najbardziej delikatnych okreslen.
Pozdrawiam

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by Tom Horn August 28, 2007, 12:26:28 AM

Mam nadzieje ze w przyszłej kadencji nowego rządu, sprawa ta nie zostanie zapomniana. To wszystko co się obecnie dzieje na polskiej scenie politycznej daje tyle okazji do postawienia osób rzucających bezpodstawne oskarżenia przed sądem/trybunałem stanu. Gdyby doszło faktycznie do takich konsekwencji w stosunku do przedstawionych w artykule osób, było by to poważną przestrogą przed podobnym działaniem w przyszłości.

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by Obywatel October 23, 2007, 11:22:51 PM

Ostro się wypowiadasz o działaniach Kaczyńskiego ale zarazem przyznajesz że Subotić zasłużył sobie na to co go spotkało - trochę to niespójne. Ludzie, którzy mają czyste konto mogli spokojnie atakować i krytykować Kaczyńskiego. Kaczyński wierzy, że ma misję i dlatego jest podejrzliwy.

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by Obywatel October 23, 2007, 11:23:26 PM

Ostro się wypowiadasz o działaniach Kaczyńskiego ale zarazem przyznajesz że Subotić zasłużył sobie na to co go spotkało - trochę to niespójne. Ludzie, którzy mają czyste konto mogli spokojnie atakować i krytykować Kaczyńskiego. Kaczyński wierzy, że ma misję i dlatego jest podejrzliwy.

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by rob January 26, 2008, 12:29:53 PM

Krótko mówiąc, nie zgadzam się w całości z artykułem. Na początek proszę podać kto za ten artykuł zapłacił. Uważam że zawsze lepsze jest mniejsze zło. Lepiej stracić takich agentów którzy pracują na niby dla nas, a w rzeczywistości dla obcych. Autor tego artykułu dobrze wie o tym ale musi wykonać swoją pracę czy to za kasę czy za co innego.

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by mszewczy July 21, 2008, 09:22:16 PM

Po pierwsze jest przysłowie, iż ten nie popełnia błędów co nic nie robi.

Po drugie cichy zamach stanu tj. zbrojne wywiezienie akt Maciarewicza i wkroczenie do pomieszczeń prezydenta jest już faktem historycznym.

Po trzecie nie znam zdrajcy Wałęsy ani tego śmiecia z grona Wilsztajna, ale znam zdrajce (jak autor sobie życzy osądzonego wyrokiem Sądu Najwyższego) Moczulskiego z KPN i wiem jak w głowie młodym te ścierwo mieszało.

Teraz moją rodzinę się wyklucza ze społeczeństwa w majestacie prawa, brew wiedzy naukowej o psychomanipulacji choć o ten zgniły kawałek europy walczyłem. Fakt popełniłem przestępstwo, bo założyłem rodzinę w wieku lat 40 zamiast zasuwać dla korporacji. Przepraszam was bracia Komuniści lub Kapitaliści - Scjentolodzy, bo nie wiem komu na odcisk aż tak wlazłem.

Odp: Zapraszam do dyskusji o raporcie Macierewicza by IMPULSdlaPOLSKI September 01, 2008, 09:44:52 AM

Zgadzam się z tezami które zostały postawione a wykazują zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Jednak pragnę zauważyć, że proces legalizacji tego samobójczego dla Polski i o wiele szerszego procederu zaczął się podczas demokratycznej legalizacji takiego stanowiska. Bez szczególnej wnikliwości na podstawie ogólnie dostępnych faktów można przyjąć że w wyborach 2005r usuwano kontrkandydatów Lecha Kaczyńskiego w sposób pozaprawny. Apel do służb dawnego WSI aby zwróciły na ten problem uwagę jako na problem polskiego państwa prawa i bezpieczeństwa narodowego które po dziś dzień jest zagrożone ale prawne rozwiązania acz możliwe są paraliżowane przez koniunkturalną i interesowną strukturę polskiego państwa którego nie można określić jeszcze demokratycznym państwem prawa. Z moich informacji wynika że co najmniej dwie istotne dla Polski postacie zostały usunięte na czas wyborów lub bezpośrednio przed nimi w taki sposób aby nie brali udziału  w debatach publicznych w których mogliby zmiażdzyć Pana L. K. Beneficjentem t   więcej...

test by skubi October 01, 2008, 06:57:08 PM

test

Dodaj komentarz      Cały wątek i zaawansowane funkcje forum      Inne wątki