Tweet   Blogi Polityczne      

Термінова допомога для збереження наукового потенціалу України

Inne teksty polityczne:
Amber Gold i piramidy finansowe część Iczęść II

Версія для друку (PDF)

Польська версія цієї сторінки (клік) - ta strona po polsku

Англійська версія цієї сторінки (клік) - this page in English

11 березня 2022 р.

Фундація імені Кшиштофа Скубішевського у співпраці з Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету розпочинає термінову акцію з фінансової допомоги вченим, які стали жертвами триваючої агресії Росії та Білорусі проти України.

Мета акції – максимально зберегти науковий потенціал України. Допомога буде спрямована вченим, які перебувають в Україні чи Польщі, і надаватиметься індивідуально окремим вченим. За необхідності, допомога може покривати витрати на їх проживання та/або витрати на проведення науково-дослідної роботи.

Вибір осіб, які отримають допомогу, її розмір та засади надання будуть продиктовані метою акції: ми будемо прагнути максимально зберегти науковий потенціал України. При виборі бенефіціарів найбільше значення будуть мати два критерії.
  • По-перше, потенціал даного вченого, який ми будемо оцінювати значною мірою на підставі якості та актуальності його дотеперішньої наукової роботи. Особи, що в силу молодого віку мають незначний науковий доробок, але є перспективними вченими, також можуть отримати фінансову допомогу.
  • По-друге, мета, яка має бути досягнута завдяки наданню допомоги вченому: ми оцінимо відповідно до того, чи пропонована ціль є чітко описана, вірогідна та важлива для збереження наукового потенціалу України. Прикладами таких цілей є проведення наукових досліджень, що стали невідкладними у зв'язку з війною; продовження науково-дослідної роботи, що була перервана бойовими діями (наприклад, завершення кандидатської дисертації); надання можливості вченому займатися науковою роботою у перехідний період, щоб згодом він мав змогу повернутися до наукової роботи в Україні за нормальних умов і в міжчасі не був змушений змінювати професію та/або емігрувати (або, щоб він зміг повернутися з еміграції, коли це дозволить ситуація).

Основною формою допомоги в рамках цієї акції буде виплата Фундацією вченому коштів на проживання впродовж шести місяців у розмірі 400 євро на місяць, а також, у разі нагальної потреби, надання йому місця проживання.

Фундація буде виплачувати більші кошти допомоги, ніж описані вище основні квоти, в окремих обґрунтованих випадках, зокрема, у зв’язку з необхідністю утримувати сім’ю вченого, у зв’язку зі станом його здоров’я, інвалідністю, віком та/або дотеперішніми видатними науковими досягненнями.

Фундація може надати фінансову допомогу на інший строк, ніж 6 місяців. Відповідно до бюджету Фундації та обставин, гранти можуть бути продовжені.

Фундація буде окремо фінансувати необхідні витрати на науково-дослідну роботу (наприклад, книги, необхідні подорожі, витрати на лабораторні чи польові дослідження).

Загальний бюджет, виділений Фундацією на описану тут акцію, становитиме не менше 120 000 євро.

Заявки на участь можна подавати, починаючи з сьогоднішнього дня до оголошення про закінчення набору. Вони будуть розглядатися у поточному режимі: чим раніше буде подана заявка – тим швидше заявник отримає відповідь.

Заявки на участь можна подавати виключно в електронному вигляді через форму: apply.skubi.eu.org

Контакти: stypendia@skubi.net телефон +48 731 164 682; або телефон, або Signal +48 883 188 969.

Фундація імені Кшиштофа Скубішевського – Fundacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego, ul. Karowa 18a lok. 21, 00-324 Warszawa, Польща

Від імені Управління Фундації імені Кшиштофа Скубішевського
Голова Управління Пьотр Скубішевський

Польська версія цієї сторінки (клік) - ta strona po polsku

Англійська версія цієї сторінки (клік) - this page in English

  Tweet   Blogi Polityczne      

Kontakt do redaktora serwisu: mm@skubi.net

Kolejne teksty: Jeśli chcesz być informowany o nowych tekstach, możesz

  • wysłać maila (nawet pustego) do notify@skubi.net (Twój adres pozostanie wyłącznie do wiadomości autora, wyłącznie w celu powiadamiania o nowych tekstach)
  • albo, o ile znasz RSS, możesz go użyć RSS.
Blogi Polityczne