Chcę Polski normalnej
March 29, 2024, 12:30:42 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Wszelkie uzupełnienia i uwagi na temat procedury głosowania mile widziane  (Read 23124 times)
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« on: October 04, 2007, 08:39:09 PM »

Po rozmowie z jedną z osób odpowiedzialnych za organizację wyborów za granicą: aby głosować za granicą, zamiast paszportu lub dowodu wystarczy dowolny dokument potwierdzający, że dana osoba jest obywatelem polskim. A więc wystarczy na przykład zaświadczenie o złożeniu wniosku paszportowego albo dokument od wojewody, potwierdzający obywatelstwo polskie danej osoby.

To nie jest zapisane w ustawie, ustawa wymaga paszportu, ale podobno jest to w wytycznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które rozesłano do wszystkich konsulatów (ja do tych wytycznych nie dotarłem, nie wiem, czy są w internecie).

Powrót do artykułu: http://www.skubi.net/jak.html
« Last Edit: October 05, 2007, 01:14:00 PM by skubi » Report to moderator   Logged
Eonir
Newbie
*
Posts: 6


Spreading Fire


View Profile
« Reply #1 on: October 05, 2007, 09:10:13 AM »

O! Tego właśnie potrzebowałem, thanks for sharing!

W końcu cała rzesza moich krewnych i kolegów pofrunęła do Irlandii i UK.
Report to moderator   Logged

iurabos
Guest
« Reply #2 on: October 15, 2007, 09:12:25 AM »

Jest jeszcze jedna sytuacja :

jeśli jesteś wymeldowany z poprzedniego a jeszcze nie zameldowany w nowym miejscu zamieszkania.

Jeśli nie zarejestrowałeś się w spisie wyborców, masz możliwość dopisania do rejestru wyborczego. Robi się to w gminie lub urzędzie miasta i właściwa władza, wójt, burmistrz lub prezydent podejmuje decyzję w ciągu 3 dni o dopisaniu, ale trzeba udowodnić, że mieszka się z zamiarem stałego zamieszkania.
Report to moderator   Logged
kol.de
Guest
« Reply #3 on: October 16, 2007, 03:39:29 PM »

okolo rok temu , jednem z kaczynskich na specjalnie zoorganizowanej konferencji prasowej, opowiadal o kolejnym sukcesie IV RP, a mianowicie umozliwienie glosowania dla 2 milionow polakow zza granicy.Glosowanie mialo by sie odbywac poprzez poczte.
Rok temu byla taka ustawa, a dzisiaj juz nie ma ?? dlaczego kaczynskiemu dano prawo glosu wtedy jesli klamal? dlaczego kaczynski nie wie ze jest podpis elektroniczny i internet?
Mimo wszystko ilu polakow znizylo by sie do poziomu intelektualnego kaczynskiego i zaglosowalo by poczta przeciwko niemu ??
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #4 on: October 16, 2007, 03:47:05 PM »

Był projet PiS, by umożliwić głosowanie pocztą starym i chorym (czyli: statystycznie moherowym). Ale projekt nie obejmował Polaków, którzy nie są starzy ani chorzy, ale po prostu mieszkają daleko od Polski i daleko od zagranicznych komisji wyborczych. Bo ci Polacy, w przeciwieństwie do moherowych, w większości nie popierają PiS.

Projekt przepadł z powodu przyspieszonych wyborów (nie zdążyli go doprowadzić do końca). Skutkiem tego głosowanie listowne w ogóle w Polsce nie istnieje.
Report to moderator   Logged
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!