Chcę Polski normalnej
March 28, 2024, 09:30:17 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7
  Print  
Author Topic: Uwagi do naszej oddolnej kampanii  (Read 263482 times)
YarekQ
Guest
« Reply #15 on: September 15, 2007, 04:58:09 AM »

hasła muszą proste jak budowa cepa - pamiętajmy, że grupa docelowa kampanii to głównie osoby "mniej mądre",
mądrzy na PiS nie głosują i tak, przekonać trzeba innych, mówiąc ich językiem
bardzo dobre jest hasło o "żadnej kobiecie co nie wybrała kaczyńskiego"
profil grupy z badań wykonanych na zlecenie PiS:
74% wyborców PiS nie rozumie jego programu wyborczego
dla 62% wyborców PiS nie ma znaczenia czy ten rząd jest uczciwy czy nie i jaki wynik dadzą prace komisji sejmowych (jeśli je powołają)
65% uznaje, że w Polsce rządzą Żydzi i rosyjscy agenci lub osoby z nimi powiązane
91% nie potrafi określić podstawowych założeń budżetu
84% chciałaby aby rząd wypłacał im 25 tys. zł rocznego zasiłku (powód nie jest istotny)
93% nie zna nawet rzędu zadłużenia wewnętrznego ani zewnętrznego
78% wolałoby aby im się nie poprawiło ale aby pozamykać złodziei, nawet jeśli chilowo nie można im udowodnić żadnych przestępstw

ergo

hasła proste i bez żadnej finezji, "walenie po oczach" bez żadnych aluzji, najlepiej jeszcze odwołujące się do tzw. prostych instynktów (kampania negatywna) w stylu "my jesteśmy ok a tylko idioci głosują na idiotów", oczywiście należy to ubrać w ładniejsze słowa
Report to moderator   Logged
weteran z lat 80-tych
Newbie
*
Posts: 1


View Profile
« Reply #16 on: September 15, 2007, 07:58:46 AM »

W ulotkach zwracacie sie do tej cześci elektoratu, o których PO zapomina , czyli jak mówił Jacek Kurski "ciemnego Ludu" - bardzo dobrze. Jezyk jest prosty, tresci nawiazujace do religii - ok. Myślę,że przeciw Rydzykowi szkoda marnowac papier , to elektorat który pójdzie za nim przeciw papiezowi. Warto raczej uderzac w nute ekonomiczna. Ale to tylko moje zdanie...

Mysle ze warto tez sie zwrocic do "wykształciuchów" którzy czesto (widzę to po moich znajomych) zostaja w domu, zniecheceni, obrażeni na świat.
Proponuje naklejki na szybe samochodu " Wykształciuchu ! Zagłosuj !- oszołomy pójdą głosować ! A ty ? "- to nie jest bardzo drogie, moze jakas drukarnia sie zgodzi to sfinansowac. Ja moge dorzucic 100 zł. Zótłe podłuzne nalepki z czarnymi literami.

Pozdrawiam i trzymam kciuki ( mysle ze takich naklejek zrobie troche na wlasny koszt i porozdaje wsrod znajomych).

Report to moderator   Logged
baju
Guest
« Reply #17 on: September 15, 2007, 10:33:50 PM »

przede wszystkim hasła muszą trafić do PROSTEGO - NIEWYKSZTAŁCONEGO OBYWATELA !

Nalezy wykazać podstawowe kłamstwa Kaczyńskiego i jego partyjnych sługasów.

Kluczem do sukcesu jest aby przekonać zwykłych ludzi, że BYLI, SĄ I BĘDĄ przez Kaczyńskiego OKŁAMYWANI !!!!!!!

Chodzi głównie o pozyskanie elektoratu wiejskiego i małomiasteczkowego

Inteligencja i tak będzie głosowała na PO.
Report to moderator   Logged
h3x
Guest
« Reply #18 on: September 16, 2007, 11:14:10 AM »

Wszystkie plakaty świetne z wyjątkiem SLD. ?Można se było odpuścić ten tekst, że SLD będzie niczym. W SLD wciąż jest najwięcej ludzi, o których można powiedzieć, że są normalni i maja jakiekolwiek SWOJE poglądy. Już ja wolę jedną Senyszyn czy Gadzinowskiego niż cały tabuny PiSuarów czy innych prawicowych świrów. PO powinna właśnie stworzyć koalicję z SLD dla dobra Polski, bo gdy jedna partia rządzi to nic dobrego z tego nie wynika. Przypomnę, że PO głosowało za dotacjami dla katolickich uczelni, za powołaniem CBA, itd... Ktoś im musi patrzeć na ręcę i studzić ich liberalne zapały. PO-SLD - jedyna koalicja, która sprawi (być może - szczerze w to wierzę), że w Polsce będzie się w końcu żyło lepiej, dla nas wszystkich.
Report to moderator   Logged
Kot
Guest
« Reply #19 on: September 16, 2007, 03:46:52 PM »

Pomysł na plakaty
1. Zdjęcie z wręczania nominacji na premiera Jarosławowi przez Lecha
podpis: czy to polityka prorodzinna ? -powiedz NIE - walcz z układem - głosuj

2. Zdjęcie Jarosława z meczu z Finlandią
podpis: czy tak ma wyglądać Euro 2012 ? - powiedz NIE - walcz z układem - głosuj

3. Zdjęcie Lecha (Jarosława?) w hełmie strażackim (to z wprost z podpisem stabilizator) z zawalenia się hali targowej
podpis: czy takiej chcesz Polski ? - powiedz NIE - walcz z układem - głosuj

Report to moderator   Logged
AstroAga
Guest
« Reply #20 on: September 16, 2007, 06:08:56 PM »

genialny pomysł!! już się włączamy z chłopakiem w drukowanie i rozwieszanie plakatów:-)
Report to moderator   Logged
seweryng
Guest
« Reply #21 on: September 17, 2007, 02:53:08 AM »

Wszystko pięknie, ale czy z tym mamisynkiem to nie jest juz atak personalny?
Chyba mamy wystarczajaco wiele argumentow merytorycznych aby
nie przekraczac pewnego poziomu?

Brak mi tez  przynajmniej elementow kampanii pozytywnej. Chocby proby komunikowania własnego programu etc...

Źle by było jakby Kaczyńscy wygrali bo oznaczałoby to zwycięstwo drobnego cwaniactwa, obietnic bez pokrycia, prymitywizmu i działania na najgorszych instynktach. Jeszcze gorzej by się jednak stało gdyby PO upodobniła się do Kaczyńskich w ich metodach.

pozdrawiam,
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #22 on: September 17, 2007, 08:29:38 AM »

> Wszystko pięknie, ale czy z tym mamisynkiem to nie jest juz atak personalny?

Ten projekt wzbudza emocje. Jest najbardziej lubiany przez jednych i zdecydowanie najczęściej ściągany, a jednocześnie najczęściej krytykowany.

Zachowuję ten projekt, bo uważam, że życie osobiste przywódcy o nim świadczy. Nie ma nic nieuczciwego w braniu tego pod uwagę.

Co do negatywnej strony tej kampanii: to nie jest kampania jakiejś partii. Prezentowanie stron pozytywnych należy do poszczególnych kandydatów, wolę żeby oni sami to robili. Ta kampania, to tylko jeden głos w tym wszystkim, co ludzie usłyszą przed wyborami, i mam nadzieję, że będą inne głosy, dużo bardziej pozytywne.
Report to moderator   Logged
Obywatel_M
Guest
« Reply #23 on: September 17, 2007, 12:21:21 PM »

I co ? Jako alternatywę PiS głosować na Platformę ? Nie ma na kogo głosować. To jedna banda oszołomów. W trakcie wyborów ja mam polityków tam, gdzie oni mnie mają między wyborami, czyli w d... Na wybory chodzę, nie głosuję na nikogo. Skreślam wszystkich !!! Aha, jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi, a nie jakimiś listami, progami,koalicjami.
Report to moderator   Logged
Kot
Guest
« Reply #24 on: September 17, 2007, 08:14:29 PM »

I co ? Jako alternatywę PiS głosować na Platformę ? Nie ma na kogo głosować. To jedna banda oszołomów. W trakcie wyborów ja mam polityków tam, gdzie oni mnie mają między wyborami, czyli w d... Na wybory chodzę, nie głosuję na nikogo. Skreślam wszystkich !!! Aha, jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi, a nie jakimiś listami, progami,koalicjami.

Pokaż mi inną partię tak jednoznacznie opowiadającą się z okręgami jednomandatowymi - planuj dwa ruchy naprzód ;-) a nie strzelaj w stopę
Report to moderator   Logged
ja
Guest
« Reply #25 on: September 17, 2007, 09:09:44 PM »

"Obiecali 3 miliony mieszkań – ceny mieszkań są horrendalne "
To jest zalosne i nie na poziomie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A tak woogle jestescie zalosni, mogliscie walczyc przeciw PiSowi w sposób normalny, pokazujac swój program itd., a nie populizmem !!!!!!!!!!!!

Report to moderator   Logged
Gucio
Newbie
*
Posts: 1


View Profile
« Reply #26 on: September 17, 2007, 09:28:30 PM »

Nie lubię oszołomów - ani z lewa, ani z prawa.
Propaganda i kampania ma swoje prawa, ale z pomyślunkiem. No bo co zrobi PO, gdy (niechcący) wygra wybory (ale bez 231 miejcs w Sejmie), a już wszystkich innych poobraża ?
To samo co PiS ?
 ???Czy to trudne - myśleć na powyborach ?
Te teksty nie powinne zamykać drogi do ewentualnych kompromisów, ani też tak pejoratywnie traktować innych, by ci, w przyszłości pałali jedynie żądzą rewanżu !
  Huh
Report to moderator   Logged
gryziec
Newbie
*
Posts: 1


View Profile
« Reply #27 on: September 17, 2007, 10:26:31 PM »

Witam i też uważam, że do wyborców PiS można trafić tylko prostym językiem.
Najlepiej wykorzystać w tym celu hasła PiS-u.


------------------------
Głosujesz na PiS, bo mówą:
PRZYWRACAMY POLSCE NORMALNOŚĆ?

Nie ciesz się. Znajdą teczki i na Twoją rodzinę.
To tylko kwestia czasu.

--------------------------
Głosujesz na PiS, bo mówą:
PRZYWRACAMY POLSCE NORMALNOŚĆ?

A kto zapłaci wysokie odszkodowania dla niewinnych
ofiar "czystek" min. Ziobry?
Społeczeństwo zapłaci. Ty i Twoja rodzina także.

---------------------------
Głosujesz na PiS, bo mówą:
ZLIKWIDUJEMY KORUPCJĘ

W takim razie dlaczego premier nie chce ujawnić danych
o swoich fundacjach i spółkach, a rozlicza fundację
Aleksandra Kwaśniewskiego, powszechnie dostępną w internecie?
--------------------------

Głosujesz na PiS, bo mówą:
ZLIKWIDUJEMY KORUPCJĘ

Dlaczego więc PiS wynalazł haki na posłankę SLD, która
na komisji bankowej zapytała o SKOK-i, działające
pod pełną kontrolą ludzi PiS-u?
---------------------------
cdn.
Report to moderator   Logged
Leftcorner
Guest
« Reply #28 on: September 18, 2007, 09:08:51 PM »

You are right ! Our country should be free and without ducks, mushrooms (rydze etc) and other waste. Let vote for normal people without tape recorders or  any other special  equipment. Stop ZIOBROTALKS !!!! Kiss
Report to moderator   Logged
darek
Guest
« Reply #29 on: September 19, 2007, 10:15:11 AM »

Ten plakat pt. "Głosuj albo one zrobia to za Ciebie" wydaje mi sie troche nie na miejscu. Takie hasło tylko rozdraznia takie kobiety, one poprostu nie widza tego że są manipulowane, że sa "miesem wyborczym" .

Problem jest taki że ta kampania wyborczy wogóle nie bazuje na programach i brak jest merytoryvznej dyskusji, tutaj decyduje kto lepiej odniesie się do emocji poszczególnych grup społecznych.
Wniosek taki kto lepiej bedzie kłamac i mamić wyborców ten, wygra.
Tak że wogóle nie dziwi mnie "porównanie" pani Pitery i które wywołało taka burzę. Ona nie chwaliła Hitlera za jego czyny, ale trudno mu zarzucić to że nie umiał porwać mas ludzi i pokierowac w kierunku agresji i wojny. W końcu gdyby Hitler nie potrafil sobie zjednac narodu nie byby II wojny swiatowej.
A mam coraz większe wrażenie, że Premier Kaczyński jest obecnie najlepszym manipulatorem mas ludzkich w Polsce i wygłada ma swoich fanatycznych zwolenników. A przykłady z historii świadcza o tym, że jak naród da sie w puścić na taka ścieżke to do niczego dobrego to nie doprowadzi.
 
Report to moderator   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!