Chcę Polski normalnej
March 29, 2024, 12:32:40 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 7
  Print  
Author Topic: Uwagi do naszej oddolnej kampanii  (Read 263517 times)
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« on: September 11, 2007, 03:47:34 PM »

Wszelkie uwagi mile widziane.

Powrót do obywatelskiej kampanii wyborczej: http://www.skubi.net/kampania.html
« Last Edit: September 13, 2007, 12:31:33 AM by skubi » Report to moderator   Logged
zbychuk
Guest
« Reply #1 on: September 13, 2007, 03:35:27 AM »

Mieszkam w Bournemouth w Anglii. Z checia wezme udzial w akcji wyborczej tutaj
Report to moderator   Logged
Eonir
Newbie
*
Posts: 6


Spreading Fire


View Profile
« Reply #2 on: September 13, 2007, 08:09:55 AM »

Bardzo dobry pomysł z hasłem "Żadna kobieta nie wybrała Kaczyńskiego – Ty też go nie wybieraj".
Można by też napisać coś o premierze jako o beznadziejnym gospodarzu.

Zarabia kilkanaście tysięcy miesięcznie, ale jego oszczędności są NIŻSZE NIŻ ZAROBKI.
Osoba, która nie potrafi ogarnąć własnych zarobków nie powinna nawet się zbliżać do budżetu.
Report to moderator   Logged

skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #3 on: September 13, 2007, 08:55:18 AM »

> Można by też napisać coś o premierze jako o beznadziejnym gospodarzu.
> Zarabia kilkanaście tysięcy miesięcznie, ale jego oszczędności są NIŻSZE NIŻ ZAROBKI.

Dzięki za pomysł. Spróbuję coś skompomponować na ten temat, chyba że ktoś z Was wcześniej skomponuje (co by było najlepsze).
Report to moderator   Logged
Jiima
Guest
« Reply #4 on: September 13, 2007, 03:25:11 PM »

Ech. Nie przesadzajcie. Moje miesięczne oszczędności też są niższe niż zarobki Tongue
Dziwne gdyby były większe.

A tak poważnie, to hasła powinny być jednocześnie merytoryczne i chwytliwe, nie schodźmy proszę do poziomu giertycha i kaczyńskich. "Nie głosuj na maminsynka" mnie odstręcza.

Jako taoistę, nie wzruszają mnie teksty o jedności kościoła katolickiego, ale rozumiem że wielu ruszą. To jest merytoryczne.

Bratanie się z "agentem" Rydzykiem, "ty ruski agencie" Wrzodakiem, czy wcześniejsze obściskiwanie z "SBekiem" Lepperem to jest merytoryczne.

Generalnie "tęczowa koalicja" jest dziełem Kaczyńskiego i *nie wolno* tego mu zapomnieć. Przypominać i nie pozwolić się tłumaczyć że "innego wyjścia nie było".

Ponadto, warto przypomnieć, że Krauze to "najlepszy płatnik" i przyjaciel Lecha Aleksandra
Ale proszę, ja wiem że Kaczyńscy i Gosiewski to trzy hobbity, w dodatku zdecydowanie antypatyczne (bracia Golluma???), ale nie czyńmy tego osią kampanii!!! Tak jak niesmacznym był reportaż o tym że oszołom z księżyca Tymiński bije żonę... (nb. działo które ostatnio próbowano wytoczyć przeciwko Tuskowi...)
Report to moderator   Logged
Jiima
Guest
« Reply #5 on: September 13, 2007, 03:27:51 PM »

A, jeszcze bym zapomniał. To co pisze już wielu na sieci:
DAWNO TEMU W POLSCE
"Teraz jeszcze trzeba kupić opozycję..."
"Wszystko załatwione, morda ty moja!"

Opozycją wtedy był oczywiście PiS Smiley

Report to moderator   Logged
morski
Newbie
*
Posts: 6



View Profile
« Reply #6 on: September 13, 2007, 09:14:18 PM »

... ja wiem że Kaczyńscy i Gosiewski to trzy hobbity, w dodatku zdecydowanie antypatyczne (bracia Golluma???), ale nie czyńmy tego osią kampanii!!!

Jak to nie!
To powinna być podstawowa oś kampanii!
Jak naszą piękną Polską mogą rządzić takie brzydale!

Report to moderator   Logged
błąd
Guest
« Reply #7 on: September 14, 2007, 11:12:16 AM »

w ulotce "rosja" miało byc chyba usługach a nie uługach Smiley
moim zdaniem najlepsza o mamisynku
Report to moderator   Logged
irasiad
Guest
« Reply #8 on: September 14, 2007, 01:17:49 PM »

Moje dwie uwagi:
- dlaczego "Stanisław kardynał Dziwisz" a nie "kardynał Stanisław Dziwisz"?
- projekt obiecanki:
zamiast "Obiecali, że brat prezydenta nie będzie premierem – a jest premierem"
proponuję np. "Obiecali, że brat prezydenta nie będzie premierem – i oszukali nas znowu" (chodzi o to że aktualna wersja jest niezgrabna stylistycznie i brzmi trochę jak masło maślane)
Report to moderator   Logged
dzeus
Guest
« Reply #9 on: September 14, 2007, 02:35:03 PM »

Wydaje mi się, że można by wypomnieć oczywiste kłamstwa prezentowane przez PiS, jak chociaż afera bilbordowa, albo ostatnio przyznanie się przez Kurskiego do głosowania za mundurkami szkolnymi i programem zero tolerancji. Jak nie lubię Romana tak ten jego strzał bardzo mi się podobał, gdzie wytknął jak PiS głosowało w tym przypadku. Takie małe a jednak mówi prawdę o tych ludziach.
Report to moderator   Logged
POmoc
Guest
« Reply #10 on: September 14, 2007, 02:38:02 PM »

Trzeba także pomóc nieudolnej Platformie, bo ktoś PIS musi zdjąć a innej opcji nie widzę. Platforma nie zna prostej zależności ze do ludzi trzeba prosto i czesto powtarzac to samo czyli swój pomysł na Polske a nie jedyny ostatnio pomysł czyli odsuniecie PIS-u
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #11 on: September 14, 2007, 02:43:17 PM »

> - dlaczego "Stanisław kardynał Dziwisz" a nie "kardynał Stanisław Dziwisz"?

Bo tak jest prawidłowo. Może teraz ta druga forma wypiera pierwszą i też jest prawidłowa... ale nawet w takim przypadku zostawię, jak jest: użycie formy uważanej przez lata za prawidłową, a dziś wypartej, to uśmiech do ludzi starszych i przywiązanych do tradycji. To przypomnienie, że przeciwnicy PiS niekoniecznie są przeciwnikami wiary czy tradycji.

> "Obiecali, że brat prezydenta nie będzie premierem – i oszukali nas znowu"

Ok, dziękuję, tak będzie.

Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze (te na forum i te mailem, których też było sporo).

Będę pracować nad tymi projektami w weekend, zrobię ulepszenia i także nowe ulotki.
Report to moderator   Logged
melonik87pl
Guest
« Reply #12 on: September 14, 2007, 04:26:30 PM »

Witam, jestem z Jaworzna (Śląskie) także postaram się coś Tu zrobić Smiley
Report to moderator   Logged
asmyk
Guest
« Reply #13 on: September 14, 2007, 05:20:41 PM »

Moje dwie uwagi:
- dlaczego "Stanisław kardynał Dziwisz" a nie "kardynał Stanisław Dziwisz"?
To bardzo miły archaizm. Jasienica podał kiedyś pełne nazwisko (nazwiska) i tytuły Aleksandra Wielopolskiego (tego od branki przed powstaniem styczniowym):
Aleksander hrabia Wielopolski margrabia Gonzaga Myszkowski.
Tytuł poprzedza nazwisko, do którego należy.

Widziałem kiedyś dokument z podpisem:
Stefan kard. Wyszyński

Brzmi to bardzo ładnie i odbiega od schematycznego języka biurokratycznego, więc niech lepiej zostanie.

Może jakiś polonista wyjaśni to lepiej.
asmyk
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #14 on: September 14, 2007, 05:55:16 PM »

> Tytuł poprzedza nazwisko, do którego należy.

W przypadku kardynałów jest raczej odwrotnie: tytuł występuje po imieniu, do którego należy. Benedykt XVI, papież... i nie dodaje się nazwiska. Tak samo Królowa Elżbieta II, też bez nazwiska.

Ale kardynałów jest na świecie sporo, więc przyjęte jest dodawanie nazwiska dla rozróżnienia. Czyli: Stanisław kardynał, dla odróżnienia Dziwisz.

Inna reguła: Sir po angielsku jest tylko z imieniem. Zamiast Tony Blair można powiedzieć Blair, ale jak zamiast Sir Robert Jennings ktoś napisze Sir Jennings, to robi faux pas.
Report to moderator   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 7
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!