Chcę Polski normalnej
March 28, 2024, 06:22:23 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 2 3 [4] 5
  Print  
Author Topic: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych  (Read 176181 times)
stefan-50
Guest
« Reply #45 on: September 28, 2007, 05:20:18 PM »

Zagłosuję na LiD. Dlaczego ? Bo to jedyna realnie liczaca się siła mogąca przeciwstawić się PiS. Moje krótkie omówienie partii politycznych.
PiS - demagogiczne hasła nie poparte zadnymi argumentami. Nie cofaja się przed kłamstwem i pomówieniem. Nie dotrzymują obietnic. Mają fobie na punkcie TW, komunistów, UE, ZSRR, rządu Olszewskiego itd. Wmawiają ludziom że jeśli tylko uzyskają pełnię władzy, załatwią wszystko za wszystkich. Lud pracujący (uczciwie) miast i wsi będzie żył dostatnio i bez trosk jeśli tylko wyeliminujemy komuchów, SB-ków, a najlepiej wszystkich którzy myślą inaczej. Ciekawe czy fizycznie ?
PO - liberalne podejście tej partii mi odpowiada. Niestety nie potrafią swoich przekonań bronić, nie tylko skutecznie, ale wcale. Dali się zagonić do kąta. Tusk siedział cicho kiedy Kaczyński mieszał z błotem osiągnięcia ostatnich 17 lat. Zapomnieli chyba od czego zaczynaliśmy w 89 roku, gdzie była Armia Czerwona, kto był naszym sasiadem na wschodzie, jaka była inflacja, ile zarabialiśmy w przeliczeniu na dolara czy markę RFN, kto miał w rękach wojsko i cały aparat represji w Polsce, kto i kiedy mógł wyjechać za granicę (i za którą). Uważam Sejm Kontraktowy za najlepszy po 4 06 1989.
LPR i Samoobrona - przeze mnie nigdy nie będa brane pod uwagę jako partie zasługujace na zaufanie. Obie antyeuropejskie - nie zmieniły pogladów nawet po 3 latach doświadczeń w UE.
PSL - za dużo wiejskiej retoryki i krzyku o strasznym losie chłopów pod rzadami liberałow. Poza tym partia bardzo łasa na różne stanowiska obsadzane z klucza partyjnego.
Pozostaje LiD, pomimo wyskoków A. Kwaśniewskiego. Jest wyraźnie antypisowska i liberalna w swych poglądach. Odbudowała zaufanie społeczne z sytuacji nie do pozazdroszczenia  w jakiej zostawił ją L. Miller. I słowo o L. Millerze. TO ON JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DOJŚCIE DO WŁADZY PiS.
Report to moderator   Logged
JURKO005
Guest
« Reply #46 on: September 30, 2007, 11:46:41 AM »

Zastanów się dlaczego Wałęsa odsunął Kaczyńskich,bo chcieli rozliczyć "komuchów",bo on sam już się z nimi dogadał.Sprzedał "Polskie"Gdy ja maszerowałem do armii w 1979 i tam spędziłem stan wojenny to co robił Miller i Kwaśniewski,tacy ludzie jak oni nie powinni nigdy zaistnieć na scenie politycznej."Solidarność" po dojściu do władzy powinna była w 1-szej kolejności rozliczyć komuchów i zabronić piastowania urzedów publicznych,niestety Wałęsa sprzedał wszystko.Gdy ja szlifowałem bruki polskich miast komuchy jak zaraza wślizgiwała się do urzędów,tworzyła partie i itp.Pamiętajmy by realizować program naprawy potrzeba CZASU i PIENIĘDZY i pamiętajmy ,że to co wiemy to wiemy tylko dzięki mediom,a to także ludzie i o ironio opłacani przez kogoś(właśnie-przez kogo?)Każdy z nas potrzebuje pieniędzy by żyć,bądźmy obiektywni,z pustego i Salomon nie naleje
Report to moderator   Logged
UPR
Guest
« Reply #47 on: September 30, 2007, 01:51:08 PM »

Platforma ma program liberalny? hahahhah a to dobre
Report to moderator   Logged
stefan-50
Guest
« Reply #48 on: October 01, 2007, 12:35:54 PM »

do UPR - Podaj jakieś argumenty na dowód że Platforma nie ma liberalnego programu. Liberalizmem nie jest pogląd ze należy znieść przepisy ruchu drogowego jak powiedział J.K.M. a wtedy idioci się pozabijają a pozostaną rozsądni, albo że nalezy dać wszystkim prawo do noszenia broni i jej użycia jeśli poczują się zagrożeni. Po to płacę podatki by państwo zapewniło mi bezpieczeństwo i wprowadziło regulacje które pozwolą spokojnie żyć i pracować. Czasy pospolitego ruszenia bo Turczyn w granicach dość dawno minęły.

do JURKO005 - podczas gdy Ty służyłeś w armii ja strajkowałem na "Zofiówce" w Jastrzębiu nie po to żeby "rozliczać komuchów", ale po to aby każdy w Polsce miał takie same prawa i obowiązki, aby nie było lepszych i gorszych. Etykiety jakie są obecnie w uzyciu stosowano przed 1989 rokiem. Teraz to "komuch", "oligarcha", "wykształciuch", "ścierwojad" ..... wcześniej byli "imperialiści", "kułacy", "burżuje", "reakcjoniści", "syjoniści". Ja osobiście nie życzę sobie władzy która z góry określa kto jest dobry a kto zły, kto ma takie czy inne prawa a kto ich nie ma. Taka władza już była i przeciw takiej ja protestowałem. Jeśli nie złamałeś prawa jesteś pełnoprawnym członkiem społeczności w której żyjesz. Nawet jeśli przyjąć że należało "rozliczyć komuchów" to przypomnij sobie kiedy z Polski wyszła Armia Czerwona i kiedy wstąpiliśmy do NATO i czy to nie przypadkiem III RP spowodowała że możemy sobie pisać choćby w internecie co nam się podoba. Przyklad Birmy czy nie daj Boże KRLD jasno mówi że nie zawsze i nie wszedzie tak jest.
Report to moderator   Logged
egzi
Guest
« Reply #49 on: October 05, 2007, 01:26:01 AM »

No coz jak dla mnie to i tak nic z tego nie wynika. Artykul fajny na poczatku ale przy opisie partii troszku zabrzmial jak krypto-reklama PO. W ogole nie doczytalem sie tam jakich kolwiek prawdziwych wad PO. Dziwne. Dodatkowo nie wszyscy w pelnie sie z tym opisem zgadzaja.

Nigdy nie chodzilem na wybory bo uwazalem ze to jedno wielkie bagno, w ktorym nie warto sie babrac. Dookola jest wiele sprzecznych informacji, wszyscy chca mi zrobic wode z mozgu a i tak na kazda kolejna wladze ludzie pluja. Koniec koncow i tak nie mozliwe jest okreslenie, ktora partia bedzie dobra ani przez to co mowia same partie ani przez media ani przez opinie innych ludzi.
Tak czy inaczej chyba jednak idziemy caly czas powoli ale do przodu (wbrew temu co niektorzy mowia). Leppera na prezydenta nie wybieraja wiec nie ma sensu zmieniac nastawienia.

Jezeli mialbym na kogokolwiek glosowac to sklaniam sie do LiD. Chyba jedyna partia, ktora nie pluje na reszte. Ale ja to sobie moge pogadac jak na polityce sie nie znam.



---------------------------------------------------------------------------------------
demokracja to taki twor, ktory gwarantuje nie lepsza wladze niz samo spoleczenstwo.
Report to moderator   Logged
ok
Guest
« Reply #50 on: October 06, 2007, 04:01:36 PM »

Myslę, że wybory wygra PiS. Jest to prawdopodobnie jedyna partia, której rządy dają szanse na realne zmiany w kraju. Po pierwsze - uruchomienie mechanizmów samooczyszczających państwo, mechanizmów antykorupcyjnych. Na tym polega walka z tzw. układem, Polska bowiem jest po Rosji wymieniana jako najbardziej skorumpowany kraj Europy.
Zabawne też, że to zasługą Kaczyńskich własnie jest zmarginalizowanie populistów. To Kaczyński wywalił na lewe sanki zarówno Giertycha, jak i Leppera (zresztą jestem przekonany, że miał taki zamiar od początku) - wysyłając ich do historii polityki polskiej, co nie udało się bezradnej, zatroskanej i przerażonej dotychczasowej polskiej demokracji parlamentarnej. Jestem również prrzekonany, że kwestią dwóch, trzech lat, jest skończenie z Rydzykiem ( a nie jego zmanipulowanym przez klechę elektoratem), którego obaj Kaczyńscy mają za głębokie zło i szkodliwość.
Report to moderator   Logged
egzi
Guest
« Reply #51 on: October 06, 2007, 04:50:19 PM »

To Kaczyński wywalił na lewe sanki zarówno Giertycha, jak i Leppera

a ja zawsze myslalem ze to Kaczynski mianowal Leppera ministrem rolnictwa a Giertycha oswiaty
Report to moderator   Logged
velandil
Guest
« Reply #52 on: October 09, 2007, 01:53:26 PM »

Ja również uważam, że ocena nie jest zbyt obiektywna - widać wyraźne jaką partię popiera autor. Ale mimo wszystko tekst zawiera sporo prawdy. Ja glosowalem i bede glosowac na PO, ale jestem na nich wsciekly bo uwazam ze są wyjątkowo nieudolni w prowadzeniu kampanii - w poprzednich wyborach mieli gwarantowane zwycięstwo. Udało im się jednak przegrać i to z własnej winy. PiS jest naprawdę dobry w kreowaniu wizerunku i wygrywaniu politycznych starć o głosy, jednak na tym ich umiejętności się kończą. I proszę niech nikt nie obwinia PO za koalicję PiSu z LPR i Samoobroną. To PiS wygrał wybory i to ONI powinni się postarać o koalicję. Tymczasem każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę, że zaprponowali PO warunki nie do przyjęcia - gdyby PO się zgodziła, dobrowolnie przyjęłaby dyktat PiSiorów. A Kaczyńscy nie raz, nie dwa pokazali, że nie znoszą jakiegokolwiek sprzeciwu, wymagają od wszystkich bezwarunkowego posłuszeństwa, a każdy kto ośmieli im się sprzeciwić jest przez nich niszczony największym wisiłkiem. Nie jestem bezwarunkowo 'za' PO, ale podział, który wprowadził między Polaków PiS na 'naszych' i śmiertelnych wrogów jest tym czego Kaczyńskim nigdy nie zapomnę i za to ich nienawidzę. Bo ich sposób rządzenia opiera się na najbardziej szkodliwych mechanizmach i prowadzi w prostej linii do wzorstu agresji, i wszelkich fobii społecznych co niszczy tak reklamowaną przez PiS solidarność i demokrację. To oni właśnie je niszczą.
Report to moderator   Logged
Le Que
Guest
« Reply #53 on: October 09, 2007, 08:21:55 PM »

Z pewnym zaciekawieniem przeczytałem artykuł oceniający obecnie najsilniejsze partie polityczne. Niestety poziom tekstu jest mierny. Nie wydaje mi się, żeby dobre dziennikarstwo polegało na politycznej agitacji pod przykrywką rzekomego rozsądku. Oczywiście nie kwestionuje końcowej rady to raczej sfera przekonań, a tam z buciorami się nie pcham. Ocena PiSu to wyciąg propagandowy z kampanii PO i LiD (to,że propaganda niewiele ma wspólnego z obiektywną oceną chyba wszyscy wiemy), oceny PO i LiD to raczej żart. LiD skłócony? Hm. Naturalnie doskonale pasuje do tezy o słuszności głosu na PO...ale czy to prawda? Warto by się nad tym zastanowić. Proponowałbym także przejzeć życiorysy głównych polityków LiD...a może (nie! to chyba szaleństwo!) odnieść się do historycznych analiz okresu PRL za nim poczniemy szafować robieniem kariery pod skrzydłami partii - dla w i e l u  wiodących polityków SLD to bardzo krzywdzące określenie wynikające z nieznajomości rzeczy. Co do PO ni słowa nie widzę na temat przeszłości wiodących członków PO po transformacji...w kwestii argumentów ad personam (po opisie Kwaśniewskiego wydaje mi się,że to Twoja ulubiona forma argumentacji) wiele złego można powiedzieć nie tylko o Donaldzie Tusku. Co nie znaczy,ze takowe brudy są potrzebne. Wręcz przeciwnie widzę je jako skrajnie szkodliwe. Warto by też krytycznie rozważyć skłonności PO w wiązaniu się węzłem koalicyjnym z PiS no i...przeczytać programy partii, po głębi merytorycznej tekstu wnioskuję, że autor raczej przedkłada prasę brukową.
Report to moderator   Logged
Unia Polityki Realnej
Guest
« Reply #54 on: October 10, 2007, 08:50:54 AM »

Nie rozumiem dlaczego sie ciągle wałkuje miedzy LiD (przecież ci ludzie powinni zniknąć z tego świata ... czas na karierę był do 89roku), PiS i PO ... Czy ktoś słyszał o UPR? o ludziach którzy to co mówią popierają konkretami, co mają jakiś program,
którzy wiedzą czego chcą? dlaczego wy wszyscy głosujecie na jakieś pierdy które i tak niczego nie zmienią ?? ??
Report to moderator   Logged
stefan-50
Guest
« Reply #55 on: October 10, 2007, 06:46:43 PM »

Gościu z Unii Polityki Realnej - nie pierdź na tym forum.
Report to moderator   Logged
psl
Guest
« Reply #56 on: October 13, 2007, 05:52:38 PM »

Panie autorze - prosiłbym o jakieś pozory obiektywności. Bo mimo iż na PIS głosował nie będe - opracowanie takie jest nic nie warte, z uwagi na swój całkowicie stronniczy charakter.
Report to moderator   Logged
domino28
Guest
« Reply #57 on: October 14, 2007, 03:25:59 PM »

W wielu sprawach mogę się zgodzić z autorem, ale nie w tej że ocenia LiD lepiej od Pisu.
Sam będe głosował prawdopodobnie na platformę bo jestem zwolennikiem politylki liberalnej ale stwierdzenie że LiD jest lepszy od PiS to już za dużo powiedziane. Ludzie z LiD mieli już swoją szansę i jej nie wykorzystali, a jego pozostałości takie jak np. Leszek Miler dalej robią wszystko żeby dostać się do koryta. Kwaśniewski też pokazuje na co go stać i łże w żywe oczy że jest chory na jakąś chorobę tropikalną...
Report to moderator   Logged
ciamej
Guest
« Reply #58 on: October 15, 2007, 06:32:42 PM »

Quote
Ja glosowalem i bede glosowac na PO, ale jestem na nich wsciekly bo uwazam ze są wyjątkowo nieudolni w prowadzeniu kampanii
ja tak samo glosowalem na PO i bede glosowac i dokladnie tak samo nie podoba mi sie "slabosc ekspresji" tej partii ;p
jednak w przeciwienstwie do ciebie nie jestem "wsciekly", po prostu jest mi smutno ;] jak mozna byc wscieklym? wscieklym mozna byc jak ktos ci uposci cos ciezkiego na stope, ja biernie przyjmuje to co sie dzieje i zwyczajnie mi przykro ze PO nie jest tak dobra jak by mogla byc, ale nie jestem wsciekly na nich, bo na kogo konkretnie mialbym byc wsciekly? na Komorowskiego? na Tuska? na Schetyne? staraja sie jak moga, nie ma obecnie lepszych ludzi, sek w tym, ze PO to specyficzna partia, w ktorej jest wielu ludzi pokroju Rokity i to wprowadza zawirowania, jak dla mnie PO powinna stac sie calkowicie liberalna partia, o zapatrywaniach gospodarczych liberalnych-prawicowych, natomiast spolecznych (kwestia aborcji, kosciola, lustracji itp) centrowych-demokratycznych, bez tej "otoczki" prawicowej, niestety nie wiem czy taka partia mialaby duze poparcie, pewne jest ze w tej chwili PO lawiruje pomiedzy prawa strona a centrum, pomiedzy konserwatyzmem, a liberalizmem, mam nadzieje ze uda sie jej wygrac, rozbic moze PiS lub LiD, a po wyborach zrobic jakis porzadek wewnatrz, okreslic jasno swoja tozsamosc i powrocic do swoich liberalnych-obywatelskich korzeni

pozdrawiam
Report to moderator   Logged
paweł
Guest
« Reply #59 on: October 18, 2007, 09:10:15 AM »

Moja radosna twórczość


Wiecie czemu po tym niewypale z Lepperem
CBA udało się cyknąć Sawicką
nie zażądali pokwitowania  Za pieniądze

 

Czemu Donald T. Powiedział że On nie będzie
Prywatyzował szpitali?
Bo myślał że Sawicka już to zrobiła

Co oni z tej posłanki Sawickiej zrobili
Jak można było ją tak cynicznie wykorzystać
A to zakochana otumaniona  kobieta
Jak można było ją tak cynicznie wykorzystać
Każdy z Nas zrobiłby przecież to samo
Członek PO


Szczyt roztargnienia?
Iść na operację do dr Mirosława G.
I zapomnieć portfela

Ta afera z posłanką Sawicką to
Przez CBA
(to nie Moja twórczość to Monika Olejnik)

szczyt głupoty?
Sprzedawać działkę CBA i uśmiechać się
Do kamery
(jeśli nie wiecie o czym piszę poszukajcie video z
wręczania, poznikały ,dajcie znać na forum)   

PO jako AWS +UW
Polską już rządzili
Códa to oni przy
przy prywatyzacji robili
Dam dowód jak powiecie mi mili
Czemu z 2 Japonii będą
Nam teraz Irlandię robili



Szczyt
4 raz głosować na tych (z PO)
Samych gości a  później powiedzieć że się
Chyba pomyliłem

Szczyt szczytów
Za 100 lat
44raz głosować na tych (z PO)
Samych gości a  później powiedzieć że się
Chyba pomyliłem

Hasło  z PO plakatu wyborczego
by żyło się lepiej NAM wszystkim

Praw autorskich nie zastrzegam
Można rozpowszechniać
Report to moderator   Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!