Chcę Polski normalnej
March 28, 2024, 11:55:50 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
Author Topic: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych  (Read 176175 times)
hugo w.
Guest
« Reply #30 on: September 19, 2007, 12:30:13 AM »

Nie widze w tej analizie UPR a z tych rozwazan wynika, ze to UPR powinno byc rekomendowane.
Report to moderator   Logged
Ektobus
Newbie
*
Posts: 3


View Profile
« Reply #31 on: September 19, 2007, 12:50:22 PM »

Brakuje UPR i jest tego pewnie wiele powodów. UPR nie ma dotacji państwowych na partie polityczne, ponieważ nigdy samodzielnie nie dostała się do sejmu (nie licząc 1 kadencji, gdzie nie było progu wyborczego), a co za tym idzie nie ma pieniędzy na poważną kampanię, bo bez pieniędzy żadna partia nie jest w stanie zaistnieć w polityce. Radykalizm niektórych poglądów, przesłania ich rozsądne pomysły. Ponadto te rozsądne pomysły gdyby zostały choćby w części zrealizowane, zachwiałyby Polskim systemem politycznym, więc są one nie na rękę większości politykom, a co za tym idzie UPR nie pojawia się w żadnych sondażach, które zazwyczaj są zamawiane przez ugrupowania polityczne. Sama osoba Korwina-Mikke jest tak kontrowersyjna, że z jednej strony politykom trudno jest obalić jego argumentacji, a z drugiej nagle wygłasza poglądy, które najlepiej pasowałyby do osoby pod stałym nadzorem psychiatry. A w obecnej sytuacji, po zblokowaniu się LPR i PR, partiami których program w dziedzinie gospodarki nie istnieje lub radykalnie odbiega od UPR, wiele straciła, bo to właśnie liberalne poglądy na gospodarkę przyciągały do UPR sympatyków. Sam osobiście myślałem że zagłosuję właśnie na UPR, do momentu kiedy okazało się, że startują razem LPR, partią o której nawet nie chcę mi się pisać.
Tak to UPR zyskała szansa pokazania się w mediach, pokazania większej ilości wyborcom co oznaczają prawdziwe poglądy liberalne, ale jednocześnie zbratała się z LPRem.
Report to moderator   Logged
krzysiek
Guest
« Reply #32 on: September 21, 2007, 10:21:24 AM »

na pewno nie poprę PO. Podpadli mi kompletnie pewnymi wpadkami, które zwłaszcza u kogoś kto przedstawia się jako przedstawiciel najinteligentniejszych razi bardziej niż np. w PiS.  Maja beznadziejna kampania wyborczą, tak w 2005 jak i teraz.
Nie mam powodu by sądzić, że ich program to nic innego jak kiełbasa wyborcza, tylko bardziej liberalna kiełbasa.
Są niestali w zapatrywaniach: miał być totalnie liniowy podatek , od tego zaczął się spór z PiS w 2005 a teraz się okazuje, że jednak nie musi to być tylko święte 15%. Sprawa dofinansowania partii z budżetu, obiecywali, że nie wezmą a wzięli. 
Totalny brak tolerancji dla osób o innych zapatrywaniach(jak choćby stosowanie haseł moher, kaczyzm).
Rzucanie obelg na konkurencję, że stosuje...obelgi.

Jeśli głosować na liberałów to już lepiej UPR czy też tą ich nową koalicja z LPR.

LiD jak dla mnie odpada całkowicie.

a jeśli nie UPR to..PiS. Dziwne wybierać między UPR a PiS, ale sorry ludzie. PO to dno...wiele zrobię aby ich wynik wyborczy był jak najgorszy - nawet zagłosuję na PiS.


Report to moderator   Logged
erno
Guest
« Reply #33 on: September 21, 2007, 10:32:07 AM »

Przd (i po) kazdymi wyborami wykonywane sa transfery. Jak np Zyta. Okazalo sie, ze tak samo jej po drodze z PO jak i z PiS. Miller tez cos sie ku Samoobronie sklania. PiS pare lat temu deklarowal, ze nie bedzie sie ukladal ze zlodziejami, a jak bylo to widzielismy. Z kolei PO powstala z popluczyn po skompromitowanym AWS. Ba! Nawet Korwin zamierza startowac z LPR! Wg mie nie ma miedzy nimi wszystkimi wiekszych roznic. Wszyscy mi sie nie podobaja i zadnego nie chce widziec w rzadzie czy parlamencie, a idac na wybory i oddajac niewazny glos, legitymizuje ich wladze przez to, ze podnosze frekwencje. Pozniej taki Lepper, czy Tusk (obrazalski) mogliby sie chwalic, ze przeciez tyle ludzi glosowalo, wiec sa upowaznieni do decydowania za nich. Ja na wybory nie pojde dopoki caly parlament nie zostanie odchudzony do ok 100 osob i nie zaczna kandydowac ludzie pokroju Skubiszewskiego.
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #34 on: September 21, 2007, 10:58:59 AM »

> Ja na wybory nie pojde dopoki caly parlament nie zostanie odchudzony do ok 100 osob i nie zaczna kandydowac ludzie pokroju Skubiszewskiego.

Jeżeli ludzie jak Ty, którzy chcą odchudzić parlament, nie głosują, to parlament odchudzony nie zostanie.

Platforma proponuje odchudzenie do 230 posłów. Myślę, że oni mają rację bardziej niż Ty: Sejm robi dużo roboty, ustaw jest wiele, Sejm opiniuje masę rzeczy, w przyszłym Sejmie będą co najmniej 2 komisje śledcze. W sumie po prostu jest dość roboty na 230 posłów (ale nie na 460). Dlatego ja bardziej popieram stonowaną propozycję Platformy, niż Twoją radykalną. Utrzymywania 460 ludzi, spośród których wielu, to darmozjady pokroju Beger, zdecydowanie nie popieram.

W każdym razie: jeśli chcesz Sejm odchudzić, głosuj na Platformę, zamiast pisać, że zagłosujesz dopiero jak to odchudzenie jakimś magicznym cudem, bez Twojej pomocy, samo się zrobi.

A kandydatów masz, jakich masz. Wybierz najlepszego lub ewentualnie najmniej beznadziejnego.
Report to moderator   Logged
sewa
Guest
« Reply #35 on: September 23, 2007, 08:17:04 PM »

Czesc,

znalazlem ta strone poprzez Twoj wpis na stronie GW. Podobal mi sie Twoj plakat zachecajacy do pojscia na wybory oraz inicjatywa aby dokonac przegladu partii politycznych. Twoj gniew wydaje mi sie w pelni zrozumialy i solidaryzyje sie z nim.

Mniej zrozumiala wydaje mi sie natomiast Twoja krytyka Kwasniewskiego. Piszesz o nim jako o czlowieku bez zasad. Za kogo sie uwazasz aby w ten sposob podsumowywac zyciorys zlowieka, ktory przez ponad 10 lat sluzyl w najlepiej pojetym interesie tego kraju? Nie widziales Kwasniewskiego w Parlamencie Europejskim przed naszym przystapieniem do UE gdy mowil o celach i priorytetach Polski w Europie. Jego wystapienie dawalo poczucie dumy oraz dowod spojnosci i przejzystosci polskiej polityki zagranicznej. Dwa lata po zakonczeniu kadencji Kwasniewski wciaz jest aktywny w polityce min. pielegnujac relacje z Ukraina i wypelniajac straszliwa pustke jaka zapanowala w tym obszarze po przejeciu wladzy przez PiS. Dla mnie Kwasniewski pozostanie patriota w najlepszym rozumieniu tego slowa bez wzgledu na magistra czy tez wodke wypita z ukrainskim przyjaciolmi!

 
Report to moderator   Logged
irga
Newbie
*
Posts: 2


View Profile
« Reply #36 on: September 23, 2007, 10:21:24 PM »

Uwazam, ze takie zachowanie Kwasniewskiego nie powinno miec miejsca. Jako osoba publiczna musi zachowywac sie nienaganie, ale z drugiej strony poziom politykow obecnie nam panujacych jest jeszcze gorszy niz Kwasniewski na rauszu. Bardziej wstydze sie belkotu prezydenta z reklamowka/galeria centrum/ i ani w zab angielskiego, jego bezczelnego, klamliwego i msciwego brata. Obecni rzadzacy skutecznie potrfili sklocic wszystkich ze wszystkimi, nie ma dla nich zadnych autorytetow chociaz sami nie reprezentuja nic. Wlasciwie to nie powinnismy sie dziwic w czasach gdy oni studiowali prawo to ten wydzial mogl skonczyc kazdy cwiercinteligent i ich do tej grupy zaliczam. Miernoty otaczaja sie miernotami.
Report to moderator   Logged
lolek
Guest
« Reply #37 on: September 24, 2007, 02:03:45 PM »

Dla mnie były prezydent nie powinien już tak angazować sie bezpośrednio, chociaż dla LIDu moze wydawac sie lokomotywą. Dla mnie liderem jednak nie jest - rozmienia się na drobne.

Ja jednak coraz większą wagę przywiązuję do przywódczej osobowści, i są to Giertych, Kaczyński, Lepper i Miler.
Wcześniej wydawało mi się, ze z wyborem nie będę miał problemów, PO jawiła się mi jako rozchwiana, niezdolna do dzialania nawet w opozycji grupa konserwatywnych liberałów, więc pozostawał LiD skupaiający wielu ludzi ktorych szanuję i cenie od młodych jak Olejniczak, czy Napieralskik, do takich jak Borowski, ale przede wszystkim cała grupa Demokratow, w tym weteranow dawnej opozycji. Niech wchodzą do Sejmu, ale na nich nie liczę.
W ramach POPISu, PO zostanie wdeptana w ziemię jak samoobrona.

Ważne co bedzie pozniej za kolejne 4 lata.
Z wymienionej wczesniej czworki liderow Giertycha odrzucam jako endeka, be!.
Kaczynskiego odrzucam za wszystko totalnie, jak totalna ma byś jego władza zmanimulowanym narodem.
Leppera, czlowieka, ktory z niczego stworzył ugrupowanie parlamentarne, o wielkim talencie politycznym nie aprobuję, gdyż zraża mnie jego otoczenie i grupy cwaniaków z niesplaconymi kredytami, ktore wynisoły go do parlamentu.
Pozostaje Miller, ktory moze wejdzie do parlamentu na barkach potrzebującej nazwisk samoobrony i stworzy polską odmianę blairowskiej
Partii Pracy. Jest  fanem Blaira, jest socjalistą wyczulonym na sprawy społeczne w szerokim rozumieniu, akceptując rynek jako nejefektywniejszy system ekonomiczny, pragmatyk ,ktory
uzyskał dla Polski 27 glosów za ktore Rokita chcial umierać.
Jest za wspólpracą atlantycką, a tym bardziej europejską, przy czym umie rozmawiać z Moskwą, zna ten styl od dawna.
Kiedyś musiał udawadniać , ze komuchem nie jest, pozytywnie zalatwił sprawę plk.Kuklinskiego, trzymał dobre kontakty z wieloma businesmenami, jest jednak czysty, gdyby nie, pisowcy smarzyli by go już w prokuraturze.
Padł ofiarą wywołannej przez Michnika pseudoafery Rywina.
Ale to jeden z nielicznych poliytyków autentycznie niezależnych od koscioła, odrzucający rownocześnie rózne lewackie fantazje i retorykę. W okreśie przejściowym, aby wejść do parlamentu musi zawalczyć o te  lewackie głosy jak i sentymentalne za PRLem, peerolskich emerytow i rolnikow chwalacych Gierka, razem z Lepperem, moze pociągną choc trochę wieś oczarowaną PISem.

Na mniej niż miesiąc tak to widzę, takie są moje nadzieje na przyszlość.
Report to moderator   Logged
madzi
Guest
« Reply #38 on: September 26, 2007, 11:48:37 PM »

Sam osobiście myślałem że zagłosuję właśnie na UPR, do momentu kiedy okazało się, że startują razem LPR, partią o której nawet nie chcę mi się pisać.
Tak to UPR zyskała szansa pokazania się w mediach, pokazania większej ilości wyborcom co oznaczają prawdziwe poglądy liberalne, ale jednocześnie zbratała się z LPRem.


zanim podejmiesz decyzje o glosowaniu na kogos innego posluchaj wypowiedzi JKM i Popieli nt powodów i nastepstw tego 'polaczenia' - to nie musi oznaczać, że czarna wizja młodzieżowek wszechpolaków wypełznie na ulice, geje dostaną wreszcie pałami itp brednie Wierzejskiego czy innych mu podobnych wejdą w życie - ważne jest to, że PRAWICA to wolny rynek, koniec z socjalizmem i popieraniem nieudacznictwa i tępoty
zachęcam do posłuchania/ pooglądania materiałów przedwyborczych upr np na youtubie

PO to taki sam kartofel jak PiS i cała lewica, SLDowskoLIDowskoJAKAKOLWIEK
Report to moderator   Logged
Dahae
Guest
« Reply #39 on: September 28, 2007, 12:24:10 PM »

Trochę mnie śmieszny ten artykuł - zakłada z góry że w Polsce są jedynie 3 siły polityczne i nic ponad to.
A ja to ujmę w ten sposób - 3 partie (PiS, PO, LiD) a to samo dno!! Pod wodzą którejkolwiek z nich nic sie w Polsce na lepsze nie zmieni! Najlepszym przykładem jest to, że wszystkim szaraczkom sie wydaje, że glosując na tych ludzi glosują na kogoś nowego - a to bzdura!! Dd 1989 roku to w większości te same osoby zmieniające barwy na potrzeby kariery politycznej (i jakoś od bez mała 18stu lat nic się prawie nie zmieniło w Polskiej rzeczywistości)...

LUDZIE NIE BĄDŹCIE GŁUPI - MYŚLCIE SAMODZIELNIE I PATRZCIE NA POLSKA POLITYKĘ WRESZCIE TRZEŹWYM WZROKIEM!!

Zerknijcie sobie na - http://www.upr.org.pl/main/index.php i poznajcie prawdziwą wolność gospodarcza i obywatelską!!
Report to moderator   Logged
stefan-50
Guest
« Reply #40 on: September 28, 2007, 05:20:18 PM »

Zagłosuję na LiD. Dlaczego ? Bo to jedyna realnie liczaca się siła mogąca przeciwstawić się PiS. Moje krótkie omówienie partii politycznych.
PiS - demagogiczne hasła nie poparte zadnymi argumentami. Nie cofaja się przed kłamstwem i pomówieniem. Nie dotrzymują obietnic. Mają fobie na punkcie TW, komunistów, UE, ZSRR, rządu Olszewskiego itd. Wmawiają ludziom że jeśli tylko uzyskają pełnię władzy, załatwią wszystko za wszystkich. Lud pracujący (uczciwie) miast i wsi będzie żył dostatnio i bez trosk jeśli tylko wyeliminujemy komuchów, SB-ków, a najlepiej wszystkich którzy myślą inaczej. Ciekawe czy fizycznie ?
PO - liberalne podejście tej partii mi odpowiada. Niestety nie potrafią swoich przekonań bronić, nie tylko skutecznie, ale wcale. Dali się zagonić do kąta. Tusk siedział cicho kiedy Kaczyński mieszał z błotem osiągnięcia ostatnich 17 lat. Zapomnieli chyba od czego zaczynaliśmy w 89 roku, gdzie była Armia Czerwona, kto był naszym sasiadem na wschodzie, jaka była inflacja, ile zarabialiśmy w przeliczeniu na dolara czy markę RFN, kto miał w rękach wojsko i cały aparat represji w Polsce, kto i kiedy mógł wyjechać za granicę (i za którą). Uważam Sejm Kontraktowy za najlepszy po 4 06 1989.
LPR i Samoobrona - przeze mnie nigdy nie będa brane pod uwagę jako partie zasługujace na zaufanie. Obie antyeuropejskie - nie zmieniły pogladów nawet po 3 latach doświadczeń w UE.
PSL - za dużo wiejskiej retoryki i krzyku o strasznym losie chłopów pod rzadami liberałow. Poza tym partia bardzo łasa na różne stanowiska obsadzane z klucza partyjnego.
Pozostaje LiD, pomimo wyskoków A. Kwaśniewskiego. Jest wyraźnie antypisowska i liberalna w swych poglądach. Odbudowała zaufanie społeczne z sytuacji nie do pozazdroszczenia  w jakiej zostawił ją L. Miller. I słowo o L. Millerze. TO ON JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DOJŚCIE DO WŁADZY PiS.
Report to moderator   Logged
JURKO005
Guest
« Reply #41 on: September 30, 2007, 11:46:41 AM »

Zastanów się dlaczego Wałęsa odsunął Kaczyńskich,bo chcieli rozliczyć "komuchów",bo on sam już się z nimi dogadał.Sprzedał "Polskie"Gdy ja maszerowałem do armii w 1979 i tam spędziłem stan wojenny to co robił Miller i Kwaśniewski,tacy ludzie jak oni nie powinni nigdy zaistnieć na scenie politycznej."Solidarność" po dojściu do władzy powinna była w 1-szej kolejności rozliczyć komuchów i zabronić piastowania urzedów publicznych,niestety Wałęsa sprzedał wszystko.Gdy ja szlifowałem bruki polskich miast komuchy jak zaraza wślizgiwała się do urzędów,tworzyła partie i itp.Pamiętajmy by realizować program naprawy potrzeba CZASU i PIENIĘDZY i pamiętajmy ,że to co wiemy to wiemy tylko dzięki mediom,a to także ludzie i o ironio opłacani przez kogoś(właśnie-przez kogo?)Każdy z nas potrzebuje pieniędzy by żyć,bądźmy obiektywni,z pustego i Salomon nie naleje
Report to moderator   Logged
UPR
Guest
« Reply #42 on: September 30, 2007, 01:51:08 PM »

Platforma ma program liberalny? hahahhah a to dobre
Report to moderator   Logged
stefan-50
Guest
« Reply #43 on: October 01, 2007, 12:35:54 PM »

do UPR - Podaj jakieś argumenty na dowód że Platforma nie ma liberalnego programu. Liberalizmem nie jest pogląd ze należy znieść przepisy ruchu drogowego jak powiedział J.K.M. a wtedy idioci się pozabijają a pozostaną rozsądni, albo że nalezy dać wszystkim prawo do noszenia broni i jej użycia jeśli poczują się zagrożeni. Po to płacę podatki by państwo zapewniło mi bezpieczeństwo i wprowadziło regulacje które pozwolą spokojnie żyć i pracować. Czasy pospolitego ruszenia bo Turczyn w granicach dość dawno minęły.

do JURKO005 - podczas gdy Ty służyłeś w armii ja strajkowałem na "Zofiówce" w Jastrzębiu nie po to żeby "rozliczać komuchów", ale po to aby każdy w Polsce miał takie same prawa i obowiązki, aby nie było lepszych i gorszych. Etykiety jakie są obecnie w uzyciu stosowano przed 1989 rokiem. Teraz to "komuch", "oligarcha", "wykształciuch", "ścierwojad" ..... wcześniej byli "imperialiści", "kułacy", "burżuje", "reakcjoniści", "syjoniści". Ja osobiście nie życzę sobie władzy która z góry określa kto jest dobry a kto zły, kto ma takie czy inne prawa a kto ich nie ma. Taka władza już była i przeciw takiej ja protestowałem. Jeśli nie złamałeś prawa jesteś pełnoprawnym członkiem społeczności w której żyjesz. Nawet jeśli przyjąć że należało "rozliczyć komuchów" to przypomnij sobie kiedy z Polski wyszła Armia Czerwona i kiedy wstąpiliśmy do NATO i czy to nie przypadkiem III RP spowodowała że możemy sobie pisać choćby w internecie co nam się podoba. Przyklad Birmy czy nie daj Boże KRLD jasno mówi że nie zawsze i nie wszedzie tak jest.
Report to moderator   Logged
egzi
Guest
« Reply #44 on: October 05, 2007, 01:26:01 AM »

No coz jak dla mnie to i tak nic z tego nie wynika. Artykul fajny na poczatku ale przy opisie partii troszku zabrzmial jak krypto-reklama PO. W ogole nie doczytalem sie tam jakich kolwiek prawdziwych wad PO. Dziwne. Dodatkowo nie wszyscy w pelnie sie z tym opisem zgadzaja.

Nigdy nie chodzilem na wybory bo uwazalem ze to jedno wielkie bagno, w ktorym nie warto sie babrac. Dookola jest wiele sprzecznych informacji, wszyscy chca mi zrobic wode z mozgu a i tak na kazda kolejna wladze ludzie pluja. Koniec koncow i tak nie mozliwe jest okreslenie, ktora partia bedzie dobra ani przez to co mowia same partie ani przez media ani przez opinie innych ludzi.
Tak czy inaczej chyba jednak idziemy caly czas powoli ale do przodu (wbrew temu co niektorzy mowia). Leppera na prezydenta nie wybieraja wiec nie ma sensu zmieniac nastawienia.

Jezeli mialbym na kogokolwiek glosowac to sklaniam sie do LiD. Chyba jedyna partia, ktora nie pluje na reszte. Ale ja to sobie moge pogadac jak na polityce sie nie znam.



---------------------------------------------------------------------------------------
demokracja to taki twor, ktory gwarantuje nie lepsza wladze niz samo spoleczenstwo.
Report to moderator   Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!