Chcę Polski normalnej
March 28, 2024, 03:53:36 PM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: SMF - Just Installed!
 
   Home   Help Search Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print  
Author Topic: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych  (Read 176176 times)
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« on: September 02, 2007, 09:24:31 PM »

Powrót do strony głównej forum: http://www.skubi.net/forum/index.php?board=1.0
Powrót do artykułu o partiach politycznych: http://www.skubi.net/partie.html
« Last Edit: September 09, 2007, 09:53:10 AM by skubi » Report to moderator   Logged
Łukasz
Guest
« Reply #1 on: September 09, 2007, 11:52:14 AM »

dziękuję za obiektywne spojrzenie, tego dziś w mediach brakuje. Niestety żadna partia nie spełnia w 100% oczekiwań polaków. W Polsce od lat wybory kojarzą się z wyborem mniejszego zła a nie lepszego dobra. Zobaczymy!
Report to moderator   Logged
morski
Newbie
*
Posts: 6



View Profile
« Reply #2 on: September 09, 2007, 08:40:36 PM »

Miło mi, że ktoś jest podobnego zdania co i ja!
Dziwię się i tak, że PISiorom tak długo udało się pływać w dziurawej łódce.
Nie mam jednak złudzeń, że szybko doczekamy się obiektywnego, niekoniunkturalnego społeczeństwa, któremu mechanizmy ekonomiczne nie będą obce. Na razie nawet w kwestii wypełnienia rocznego PITu nie bardzo radzimy sobie sami...
Mam takie spostrzeżenie, że Polak sam chce mieć lepiej, ale jeszcze bardziej chce, żeby inni mieli gorzej...
Nikt mnie nie musi przekonywać, że tylko taka partia polityczna, która myśli o przyszłości ekonomicznej wszystkich Polaków warta jest poparcia.
A co do działań Braci to tak mi się nasunęło skojarzenie z Antymidasem...
Midas, co dotknął zamieniało się w złoto, a Antymidas co dotknie w g.... się zamienia...
 Wink
Report to moderator   Logged
gshegosh
Guest
« Reply #3 on: September 10, 2007, 09:50:09 AM »

Na pewno nie jest to obiektywne opracowanie. Nie jestem "pisiorem", ani "lewakiem", sam głosowałem na PO, ale tak bezkrytyczny wobec tej partii nie jestem.

Prawda jest taka, że żadna z obecnych na polskiej scenie politycznej partii nie gwarantuje dobrego rządzenia przez całą następną kadencję. Zwłaszcza, że żadna nie będzie w stanie rządzić sama, a do zgody i współpracy liderzy partii są niezdolni.
Report to moderator   Logged
Stefan-50
Guest
« Reply #4 on: September 10, 2007, 11:48:00 AM »

W PO przeszkadzają mi dziwne umizgi do PiS, w związku z tym nie mam pewności że koalicja POPiS nie powstane. Chciałbym mieć pewność że te zmarnowane 2 lata zostaną rozliczone. Osobnym problemem jest dla mnie Jan Rokita ze swoimi poglądami bardzo zbliżony do PiS. Jednocześnie żal mi potencjału intelektualnego UW, dziwię się że zdecydowali się na alians z SLD:-\
Report to moderator   Logged
prezio
Guest
« Reply #5 on: September 10, 2007, 11:59:45 AM »

"Na samym dole jest Prawo i Sprawiedliwość, partia niezdolna do realizacji jakiegokolwiek programu, za to zdolna do niszczenia tego, co już mamy."

Miałes  hamie  złoty róg!

Niestety  liczy sie  tylko PiS, a buraki sa tak zaslepione  swoja głupota że tego nie doceniaja!

Aby zrozumiec   nagonke na PiS  trzeba  zrozumiec że w  Polsce jest pełno  RUSOFOBÓW  i ludzi psychicznie wypaczonych przez    komunizm!

PiS  wygra i powinien wygrac kolejne wybory!
Report to moderator   Logged
Jeremy
Guest
« Reply #6 on: September 10, 2007, 12:25:11 PM »

Wydaje mi się, że zbyt łagodnie oceniłeś PO w swojej ocenie z jednego bardzo ważnego powodu. PO w trakcie dwuletniej kadencji PiS było jedną z najsilniejszych opozycji, jakie ten kraj kiedykolwiek miał. Zresztą to ta siła (przynajmniej w zakresie liczby mandatów) doprowadziła do tego, że PiS został zmuszony (bo inaczej nie da się określić sytuacji, w której Kaczyńscy dzielą się władzą z kimkolwiek) do szukania koalicjantów wszędzie gdzie popadnie.

Tylko co z tego, skoro zupełnie nie potrafili z tej siły skorzystać? PO okazało się partią niezdolną do podejmowania odważnych decyzji, a także beznadziejną w kwestiach debaty politycznej. To te słabości sprawiły, że nie byli w stanie być sensowną opozycją przez dwa lata rządów PiS. Przykład: stosunek do wspominanego przez Ciebie podatku liniowego, który zmieniał się jak w kalejdoskopie. W dodatku nie poczynili NIC, żeby przekonać Polaków dlaczego taka forma podatku wcale nie zrównuje podatków bogatych i biednych oraz że jest w ogóle korzystna. Jeżeli nie potrafili działać jako opozycja, to jak można liczyć na to, że będą działać jako partia rządząca?

A jakby tego było mało w ostatnich miesiącach PO i jej lider Donald Tusk przyjęli formę dyskursu politycznego żywcem z praktyki PiS'owskiej. Sam Tusk zresztą już wielokrotnie w poprzednich miesiącach pokazał, że od Jarka Kaczyńskiego niewiele się różni - głównie tym, że chce władzy, ale nie wie, co z nią zrobić.

Przyznaję, że mam w tym momencie gigantyczne dylematy, na kogo głosować w przyszłych wyborów. Priorytetem jest oczywiście odsunięcie PiS od władzy oraz nie dopuszczenie LPR i Samoobrony do Sejmu. Te dwa cele wydają mi się możliwe, ale później jest już gorzej, bo przy całej mojej niechęci do IV RP wybór między PO a LiD nadal wydaje się być wyborem między syfem a malarią - obie te choroby są uleczalne, w przeciwieństwie do np. dżumy, ale to niewielka pociecha.
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #7 on: September 10, 2007, 12:47:06 PM »

Rozumiem co piszez o Platformie i Twoja analiza tylko trochę się różni od mojej. Ale jeśli wachasz się międzi PO a LiD, to nie zapominaj, że LiD, to jest dopiero szczyt beznadziejności. Ja bym na prawdę nie głosował na panów demokratów, którzy idą do wyborów razem SLD, a jednocześnie publicznie plują na SLD najsilniej, jak mogą (to jest opisane w artykule).

Pomyśl o różnych nonsensach/wadach Platformy, potem pomyśl o LiD i zobaczysz, że dla każdej wady Platformy znajdziesz znacznie gorszą wadę LiD. Platforma nie sprzeciwiła się powstaniu CBA? To prawda, ale SLD, to było ręczne sterowanie prokuraturą, może nie aż na równi z Ziobrą, ale też niezłe. Platforma nie sprzeciwiła się prawidłowo złej lustracji? To prawda, ale w LiD siedzą właśnie ci aparatczycy PZPR, przy udziale których Polska była PRLem, z winy których lustracja w ogóle jest potrzebna. I tak dalej.

Fatalna działalność PiS powoduje, że zapominamy o poprzedniej fatalnej działalności SLD. Nie zapominajmy. Platforma, to najlepsze, co mamy, niezależnie od tego, że rzeczywiście ma wady.
Report to moderator   Logged
Eonir
Guest
« Reply #8 on: September 10, 2007, 12:58:04 PM »

Wielu naiwnych chce głosować na PiS, bo on "odchwaszczy to pole". Czym to zrobi? Już pokazał, że nie ma kadr, a jeśli jakieś ma, to zaraz się okazuje, że to jakaś marionetka Układu.

Mnie odchwaszczanie nie interesuje, ja chcę tylko żyć w kraju nieskażonym tak socjalizmem, jak obecna Polska. Jeśli będę musiał, to wyjadę gdzieś, gdzie nie liczy się, czy się głosuje na lewicę, czy prawicę, bez obaw o to, że prezydent dostanie dyspepsji, a premier będzie znał hymn. Bez obaw o jakieś szalone rozdawnictwo, i o to, że jakiś skończony idiota zostanie szefem banku centralnego.
Report to moderator   Logged
Jeremy
Guest
« Reply #9 on: September 10, 2007, 03:24:09 PM »

Fatalna działalność PiS powoduje, że zapominamy o poprzedniej fatalnej działalności SLD. Nie zapominajmy. Platforma, to najlepsze, co mamy, niezależnie od tego, że rzeczywiście ma wady.
Tylko na ile to "najlepsze" tak naprawdę jest tylko "nie wypróbowane"? Niestety smutna rzeczywistość jest taka, że platformersi nie mają na swoje konto nic, co ich bardzo dyskwalifikuje, ponieważ w ogóle mają niewiele.

Poza tym gigantycznym błędem całej polskiej klasy politycznej (poza populistami) jest przedziwnie rozumiana demokracja, na co już kiedyś Newsweek, czy też Polityka (nie pamiętam) zwróciła uwagę: "nam lud dał władzę nad tym krajem, więc teraz nie musimy odpowiadać przed nikim". I tu tak naprawdę leży przyczyna sukcesu takich partii jak Samoobrona i takich osób jak o. Tadeusz Rydzyk. Potrafili oni tym sfrustrowanym, zapomnianym przez wybrane niegdyś przez siebie władze wmówić, że tylko oni się o nich troszczą.

Polska scena polityczna i państwo obywatelskie to jest, kurcze, praca u podstaw. Sczerze: co komu dzisiaj przyjdzie z rozliczaniu tych wszystkich aparatczyków? I po jednej i po drugiej stronie barykady są ludzie, którzy po prostu znają się na swojej robocie. A nie czarujmy się, władzę powinni sprawować ludzie, którzy się na tym znają. Nie bez powodów w Stanach Zjednoczonych do polityki pchają się ludzie, którzy osiągnęli sukces zawodowy - nie na odwrót. Dlatego boję się, że dopóki fizycznie nie powymierają ci, którzy zaczynali dorosłe życie jeszcze w PRL, póty nie będzie można na nikogo głosować z czystym sumieniem.

Po tym bałaganie który mieliśmy w Polsce przez ostatnie 2 lata widzę jeden wniosek: lustracja, dekomunizacja, odnowa moralna NIE MA SENSU dopóki jest na pierwszym miejscu, ponieważ powoduje zacofanie się państwa polskiego w innych, ważnych kwestiach: gospodarki, polityki międzynarodowej, reform, edukacji czy wreszcie opinii narodu o samym państwie (czyli w konsekwencji - świadomości patriotycznej). A smutna prawda jest taka, że jeżeli ktoś, kto zaczynał w PRL nie jest tak czy inaczej umoczony to jest kilka możliwości: a) był zbyt głupi żeby robić cokolwiek poważnego (takimi władza się nie interesowała), b) wyemigrował w młodym wieku (i wobec czego nie będzie umiał się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości), c) jest typem wiecznego wojownika, który może się i przydaje w czasie walki, ale potem należy go odsunąć a najlepiej zatłuc bo będzie wyłącznie niszczył (tak jak się to robiło z berserkerami na północy, albo walczącymi mnichami w feudalnej Japonii). Do czego zmierzam? Ano do tego, że w obecnej Polsce NIE ZNAJDZIEMY nikogo wartościowego w wieku powyżej 30 lat, kto w ten czy inny sposób nie był wciągnięty w tamten system. A jeśli tak i jeśli od upadku bloku wschodniego minęło tak dużo czasu, to czy warto się w tym grzebać? PRL był i nie wróci, ZSRR był i nie wróci. Choćby dlatego, że realia się zmieniły - tamten system mógł isnieć tak długo (i istnieje nadal tam gdzie ma warunki) dopóki ktoś mógł sprawować WYŁĄCZNĄ kontrolę nad przepływem informacji. Teraz, w 2007 roku w Polsce jest to już niemożliwe. I raczej nigdy nie będzie. Dlatego też reżim Łukaszenki prędzej czy później się sypnie.

Chcę widzieć w Polsce partię, która będzie się pięła po tych szczeblach od samego dołu, składającą się z ludzi, którzy swoją działalnością na szczeblach lokalnych, wojewódzkich aż wreszcie centralnym pokażą, że są coś warci. Póki co takich nie widzę. Ciekawie wprawdzie zapowiada się ugrupowanie www.nwp.org.pl tyle tylko że to są świeżynki, o których nic nie wiadomo i dopiero mogą się wykazać. Wybór na obecne wybory (^_-;) jest mizerny.
Report to moderator   Logged
demo
Guest
« Reply #10 on: September 10, 2007, 06:19:20 PM »

Po przeczytaniu mam wrażenie, że tendencyjnie została przedstawiona ocena. Jednych się obnaża a drugim się nie wypomina grzechów przeszłych !!!!!!!!!! HuhHuhHuh?
Report to moderator   Logged
skubi
Administrator
Newbie
*****
Posts: 49


View Profile
« Reply #11 on: September 10, 2007, 07:53:56 PM »

> Jednych się obnaża a drugim się nie wypomina grzechów przeszłych

Jeśli są jakieś poważniejsze grzeszki, które opuściłem, to zapraszam do ich przypomnienia.
Report to moderator   Logged
viking
Guest
« Reply #12 on: September 10, 2007, 09:47:48 PM »

cieszy mnie, ze oprocz podobnych pogladow mamy jeszcze cos wspolnego: nie plujemy na przeciwnikow politycznych!
Pozdr
Report to moderator   Logged
mika
Guest
« Reply #13 on: September 10, 2007, 11:07:18 PM »

Zgadzam się. umizgi do PIS to bezsens. Od początku nie widziałam specjalnego podobieństwa programowego tych dwóch partii. PO wciąż traci na braku wyrazistości. a to pewnie z chęci przyciągnięcia elektoratu PIS. PIS natomiast ewoluuje bez przerwy programowo aby się przypodobać różnym grupom a szczególnie tym najliczniejszym najsłabszym materialnie i intelektualnie. JEDNYM SŁOWEM pis TO CHYTRY LIS. a PO jest zbyt jednoznaczna i konsekwentna aby z nim wygrać. nie zbudowano klasy średniej aby na nią było wystarczająco dużo głosów.Strach się bać co to będzie dalej Huh
Report to moderator   Logged
radzik
Guest
« Reply #14 on: September 11, 2007, 12:22:37 PM »

Zagłosuję na PIS - partia wyrazista, a ten cały LID z Kwaśniewskim na czele to żenada... PRL
Report to moderator   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 5
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valid XHTML 1.0! Valid CSS!