Chcę Polski normalnej

Kategoria ogólna => Wszystkie tematy => : skubi October 04, 2007, 08:39:09 PM: Wszelkie uzupełnienia i uwagi na temat procedury głosowania mile widziane
: skubi October 04, 2007, 08:39:09 PM
Po rozmowie z jedną z osób odpowiedzialnych za organizację wyborów za granicą: aby głosować za granicą, zamiast paszportu lub dowodu wystarczy dowolny dokument potwierdzający, że dana osoba jest obywatelem polskim. A więc wystarczy na przykład zaświadczenie o złożeniu wniosku paszportowego albo dokument od wojewody, potwierdzający obywatelstwo polskie danej osoby.

To nie jest zapisane w ustawie, ustawa wymaga paszportu, ale podobno jest to w wytycznych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które rozesłano do wszystkich konsulatów (ja do tych wytycznych nie dotarłem, nie wiem, czy są w internecie).

Powrót do artykułu: http://www.skubi.net/jak.html


: Odp: Wszelkie uzupełnienia i uwagi na temat procedury głosowania mile widziane
: Eonir October 05, 2007, 09:10:13 AM
O! Tego właśnie potrzebowałem, thanks for sharing!

W końcu cała rzesza moich krewnych i kolegów pofrunęła do Irlandii i UK.


: Odp: Wszelkie uzupełnienia i uwagi na temat procedury głosowania mile widziane
: iurabos October 15, 2007, 09:12:25 AM
Jest jeszcze jedna sytuacja :

jeśli jesteś wymeldowany z poprzedniego a jeszcze nie zameldowany w nowym miejscu zamieszkania.

Jeśli nie zarejestrowałeś się w spisie wyborców, masz możliwość dopisania do rejestru wyborczego. Robi się to w gminie lub urzędzie miasta i właściwa władza, wójt, burmistrz lub prezydent podejmuje decyzję w ciągu 3 dni o dopisaniu, ale trzeba udowodnić, że mieszka się z zamiarem stałego zamieszkania.


: glosowanie poczta
: kol.de October 16, 2007, 03:39:29 PM
okolo rok temu , jednem z kaczynskich na specjalnie zoorganizowanej konferencji prasowej, opowiadal o kolejnym sukcesie IV RP, a mianowicie umozliwienie glosowania dla 2 milionow polakow zza granicy.Glosowanie mialo by sie odbywac poprzez poczte.
Rok temu byla taka ustawa, a dzisiaj juz nie ma ?? dlaczego kaczynskiemu dano prawo glosu wtedy jesli klamal? dlaczego kaczynski nie wie ze jest podpis elektroniczny i internet?
Mimo wszystko ilu polakow znizylo by sie do poziomu intelektualnego kaczynskiego i zaglosowalo by poczta przeciwko niemu ??


: Odp: głosowanie pocztą
: skubi October 16, 2007, 03:47:05 PM
Był projet PiS, by umożliwić głosowanie pocztą starym i chorym (czyli: statystycznie moherowym). Ale projekt nie obejmował Polaków, którzy nie są starzy ani chorzy, ale po prostu mieszkają daleko od Polski i daleko od zagranicznych komisji wyborczych. Bo ci Polacy, w przeciwieństwie do moherowych, w większości nie popierają PiS.

Projekt przepadł z powodu przyspieszonych wyborów (nie zdążyli go doprowadzić do końca). Skutkiem tego głosowanie listowne w ogóle w Polsce nie istnieje.


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.