Chcę Polski normalnej

Kategoria ogólna => Wszystkie tematy => : skubi September 02, 2007, 09:24:31 PM: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: skubi September 02, 2007, 09:24:31 PM
Powrót do strony głównej forum: http://www.skubi.net/forum/index.php?board=1.0
Powrót do artykułu o partiach politycznych: http://www.skubi.net/partie.html


: obiektywna opinia skubiego
: Łukasz September 09, 2007, 11:52:14 AM
dziękuję za obiektywne spojrzenie, tego dziś w mediach brakuje. Niestety żadna partia nie spełnia w 100% oczekiwań polaków. W Polsce od lat wybory kojarzą się z wyborem mniejszego zła a nie lepszego dobra. Zobaczymy!


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: morski September 09, 2007, 08:40:36 PM
Miło mi, że ktoś jest podobnego zdania co i ja!
Dziwię się i tak, że PISiorom tak długo udało się pływać w dziurawej łódce.
Nie mam jednak złudzeń, że szybko doczekamy się obiektywnego, niekoniunkturalnego społeczeństwa, któremu mechanizmy ekonomiczne nie będą obce. Na razie nawet w kwestii wypełnienia rocznego PITu nie bardzo radzimy sobie sami...
Mam takie spostrzeżenie, że Polak sam chce mieć lepiej, ale jeszcze bardziej chce, żeby inni mieli gorzej...
Nikt mnie nie musi przekonywać, że tylko taka partia polityczna, która myśli o przyszłości ekonomicznej wszystkich Polaków warta jest poparcia.
A co do działań Braci to tak mi się nasunęło skojarzenie z Antymidasem...
Midas, co dotknął zamieniało się w złoto, a Antymidas co dotknie w g.... się zamienia...
 ;)


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: gshegosh September 10, 2007, 09:50:09 AM
Na pewno nie jest to obiektywne opracowanie. Nie jestem "pisiorem", ani "lewakiem", sam głosowałem na PO, ale tak bezkrytyczny wobec tej partii nie jestem.

Prawda jest taka, że żadna z obecnych na polskiej scenie politycznej partii nie gwarantuje dobrego rządzenia przez całą następną kadencję. Zwłaszcza, że żadna nie będzie w stanie rządzić sama, a do zgody i współpracy liderzy partii są niezdolni.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Stefan-50 September 10, 2007, 11:48:00 AM
W PO przeszkadzają mi dziwne umizgi do PiS, w związku z tym nie mam pewności że koalicja POPiS nie powstane. Chciałbym mieć pewność że te zmarnowane 2 lata zostaną rozliczone. Osobnym problemem jest dla mnie Jan Rokita ze swoimi poglądami bardzo zbliżony do PiS. Jednocześnie żal mi potencjału intelektualnego UW, dziwię się że zdecydowali się na alians z SLD:-\


: Miałes hamie złoty róg!
: prezio September 10, 2007, 11:59:45 AM
"Na samym dole jest Prawo i Sprawiedliwość, partia niezdolna do realizacji jakiegokolwiek programu, za to zdolna do niszczenia tego, co już mamy."

Miałes  hamie  złoty róg!

Niestety  liczy sie  tylko PiS, a buraki sa tak zaslepione  swoja głupota że tego nie doceniaja!

Aby zrozumiec   nagonke na PiS  trzeba  zrozumiec że w  Polsce jest pełno  RUSOFOBÓW  i ludzi psychicznie wypaczonych przez    komunizm!

PiS  wygra i powinien wygrac kolejne wybory!


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Jeremy September 10, 2007, 12:25:11 PM
Wydaje mi się, że zbyt łagodnie oceniłeś PO w swojej ocenie z jednego bardzo ważnego powodu. PO w trakcie dwuletniej kadencji PiS było jedną z najsilniejszych opozycji, jakie ten kraj kiedykolwiek miał. Zresztą to ta siła (przynajmniej w zakresie liczby mandatów) doprowadziła do tego, że PiS został zmuszony (bo inaczej nie da się określić sytuacji, w której Kaczyńscy dzielą się władzą z kimkolwiek) do szukania koalicjantów wszędzie gdzie popadnie.

Tylko co z tego, skoro zupełnie nie potrafili z tej siły skorzystać? PO okazało się partią niezdolną do podejmowania odważnych decyzji, a także beznadziejną w kwestiach debaty politycznej. To te słabości sprawiły, że nie byli w stanie być sensowną opozycją przez dwa lata rządów PiS. Przykład: stosunek do wspominanego przez Ciebie podatku liniowego, który zmieniał się jak w kalejdoskopie. W dodatku nie poczynili NIC, żeby przekonać Polaków dlaczego taka forma podatku wcale nie zrównuje podatków bogatych i biednych oraz że jest w ogóle korzystna. Jeżeli nie potrafili działać jako opozycja, to jak można liczyć na to, że będą działać jako partia rządząca?

A jakby tego było mało w ostatnich miesiącach PO i jej lider Donald Tusk przyjęli formę dyskursu politycznego żywcem z praktyki PiS'owskiej. Sam Tusk zresztą już wielokrotnie w poprzednich miesiącach pokazał, że od Jarka Kaczyńskiego niewiele się różni - głównie tym, że chce władzy, ale nie wie, co z nią zrobić.

Przyznaję, że mam w tym momencie gigantyczne dylematy, na kogo głosować w przyszłych wyborów. Priorytetem jest oczywiście odsunięcie PiS od władzy oraz nie dopuszczenie LPR i Samoobrony do Sejmu. Te dwa cele wydają mi się możliwe, ale później jest już gorzej, bo przy całej mojej niechęci do IV RP wybór między PO a LiD nadal wydaje się być wyborem między syfem a malarią - obie te choroby są uleczalne, w przeciwieństwie do np. dżumy, ale to niewielka pociecha.


: Do Jeremy
: skubi September 10, 2007, 12:47:06 PM
Rozumiem co piszez o Platformie i Twoja analiza tylko trochę się różni od mojej. Ale jeśli wachasz się międzi PO a LiD, to nie zapominaj, że LiD, to jest dopiero szczyt beznadziejności. Ja bym na prawdę nie głosował na panów demokratów, którzy idą do wyborów razem SLD, a jednocześnie publicznie plują na SLD najsilniej, jak mogą (to jest opisane w artykule).

Pomyśl o różnych nonsensach/wadach Platformy, potem pomyśl o LiD i zobaczysz, że dla każdej wady Platformy znajdziesz znacznie gorszą wadę LiD. Platforma nie sprzeciwiła się powstaniu CBA? To prawda, ale SLD, to było ręczne sterowanie prokuraturą, może nie aż na równi z Ziobrą, ale też niezłe. Platforma nie sprzeciwiła się prawidłowo złej lustracji? To prawda, ale w LiD siedzą właśnie ci aparatczycy PZPR, przy udziale których Polska była PRLem, z winy których lustracja w ogóle jest potrzebna. I tak dalej.

Fatalna działalność PiS powoduje, że zapominamy o poprzedniej fatalnej działalności SLD. Nie zapominajmy. Platforma, to najlepsze, co mamy, niezależnie od tego, że rzeczywiście ma wady.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Eonir September 10, 2007, 12:58:04 PM
Wielu naiwnych chce głosować na PiS, bo on "odchwaszczy to pole". Czym to zrobi? Już pokazał, że nie ma kadr, a jeśli jakieś ma, to zaraz się okazuje, że to jakaś marionetka Układu.

Mnie odchwaszczanie nie interesuje, ja chcę tylko żyć w kraju nieskażonym tak socjalizmem, jak obecna Polska. Jeśli będę musiał, to wyjadę gdzieś, gdzie nie liczy się, czy się głosuje na lewicę, czy prawicę, bez obaw o to, że prezydent dostanie dyspepsji, a premier będzie znał hymn. Bez obaw o jakieś szalone rozdawnictwo, i o to, że jakiś skończony idiota zostanie szefem banku centralnego.


: Odp: Do Jeremy
: Jeremy September 10, 2007, 03:24:09 PM
Fatalna działalność PiS powoduje, że zapominamy o poprzedniej fatalnej działalności SLD. Nie zapominajmy. Platforma, to najlepsze, co mamy, niezależnie od tego, że rzeczywiście ma wady.
Tylko na ile to "najlepsze" tak naprawdę jest tylko "nie wypróbowane"? Niestety smutna rzeczywistość jest taka, że platformersi nie mają na swoje konto nic, co ich bardzo dyskwalifikuje, ponieważ w ogóle mają niewiele.

Poza tym gigantycznym błędem całej polskiej klasy politycznej (poza populistami) jest przedziwnie rozumiana demokracja, na co już kiedyś Newsweek, czy też Polityka (nie pamiętam) zwróciła uwagę: "nam lud dał władzę nad tym krajem, więc teraz nie musimy odpowiadać przed nikim". I tu tak naprawdę leży przyczyna sukcesu takich partii jak Samoobrona i takich osób jak o. Tadeusz Rydzyk. Potrafili oni tym sfrustrowanym, zapomnianym przez wybrane niegdyś przez siebie władze wmówić, że tylko oni się o nich troszczą.

Polska scena polityczna i państwo obywatelskie to jest, kurcze, praca u podstaw. Sczerze: co komu dzisiaj przyjdzie z rozliczaniu tych wszystkich aparatczyków? I po jednej i po drugiej stronie barykady są ludzie, którzy po prostu znają się na swojej robocie. A nie czarujmy się, władzę powinni sprawować ludzie, którzy się na tym znają. Nie bez powodów w Stanach Zjednoczonych do polityki pchają się ludzie, którzy osiągnęli sukces zawodowy - nie na odwrót. Dlatego boję się, że dopóki fizycznie nie powymierają ci, którzy zaczynali dorosłe życie jeszcze w PRL, póty nie będzie można na nikogo głosować z czystym sumieniem.

Po tym bałaganie który mieliśmy w Polsce przez ostatnie 2 lata widzę jeden wniosek: lustracja, dekomunizacja, odnowa moralna NIE MA SENSU dopóki jest na pierwszym miejscu, ponieważ powoduje zacofanie się państwa polskiego w innych, ważnych kwestiach: gospodarki, polityki międzynarodowej, reform, edukacji czy wreszcie opinii narodu o samym państwie (czyli w konsekwencji - świadomości patriotycznej). A smutna prawda jest taka, że jeżeli ktoś, kto zaczynał w PRL nie jest tak czy inaczej umoczony to jest kilka możliwości: a) był zbyt głupi żeby robić cokolwiek poważnego (takimi władza się nie interesowała), b) wyemigrował w młodym wieku (i wobec czego nie będzie umiał się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości), c) jest typem wiecznego wojownika, który może się i przydaje w czasie walki, ale potem należy go odsunąć a najlepiej zatłuc bo będzie wyłącznie niszczył (tak jak się to robiło z berserkerami na północy, albo walczącymi mnichami w feudalnej Japonii). Do czego zmierzam? Ano do tego, że w obecnej Polsce NIE ZNAJDZIEMY nikogo wartościowego w wieku powyżej 30 lat, kto w ten czy inny sposób nie był wciągnięty w tamten system. A jeśli tak i jeśli od upadku bloku wschodniego minęło tak dużo czasu, to czy warto się w tym grzebać? PRL był i nie wróci, ZSRR był i nie wróci. Choćby dlatego, że realia się zmieniły - tamten system mógł isnieć tak długo (i istnieje nadal tam gdzie ma warunki) dopóki ktoś mógł sprawować WYŁĄCZNĄ kontrolę nad przepływem informacji. Teraz, w 2007 roku w Polsce jest to już niemożliwe. I raczej nigdy nie będzie. Dlatego też reżim Łukaszenki prędzej czy później się sypnie.

Chcę widzieć w Polsce partię, która będzie się pięła po tych szczeblach od samego dołu, składającą się z ludzi, którzy swoją działalnością na szczeblach lokalnych, wojewódzkich aż wreszcie centralnym pokażą, że są coś warci. Póki co takich nie widzę. Ciekawie wprawdzie zapowiada się ugrupowanie www.nwp.org.pl tyle tylko że to są świeżynki, o których nic nie wiadomo i dopiero mogą się wykazać. Wybór na obecne wybory (^_-;) jest mizerny.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: demo September 10, 2007, 06:19:20 PM
Po przeczytaniu mam wrażenie, że tendencyjnie została przedstawiona ocena. Jednych się obnaża a drugim się nie wypomina grzechów przeszłych !!!!!!!!!! ??????????


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: skubi September 10, 2007, 07:53:56 PM
> Jednych się obnaża a drugim się nie wypomina grzechów przeszłych

Jeśli są jakieś poważniejsze grzeszki, które opuściłem, to zapraszam do ich przypomnienia.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: viking September 10, 2007, 09:47:48 PM
cieszy mnie, ze oprocz podobnych pogladow mamy jeszcze cos wspolnego: nie plujemy na przeciwnikow politycznych!
Pozdr


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: mika September 10, 2007, 11:07:18 PM
Zgadzam się. umizgi do PIS to bezsens. Od początku nie widziałam specjalnego podobieństwa programowego tych dwóch partii. PO wciąż traci na braku wyrazistości. a to pewnie z chęci przyciągnięcia elektoratu PIS. PIS natomiast ewoluuje bez przerwy programowo aby się przypodobać różnym grupom a szczególnie tym najliczniejszym najsłabszym materialnie i intelektualnie. JEDNYM SŁOWEM pis TO CHYTRY LIS. a PO jest zbyt jednoznaczna i konsekwentna aby z nim wygrać. nie zbudowano klasy średniej aby na nią było wystarczająco dużo głosów.Strach się bać co to będzie dalej ???


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: radzik September 11, 2007, 12:22:37 PM
Zagłosuję na PIS - partia wyrazista, a ten cały LID z Kwaśniewskim na czele to żenada... PRL


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: czytelnik88 September 11, 2007, 02:48:36 PM
Co za subiektywna strona.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: ku6i September 11, 2007, 04:46:46 PM
Zagłosuję na PIS - partia wyrazista, a ten cały LID z Kwaśniewskim na czele to żenada... PRL

No tak, a PiS to wogóle PRLowskich metod nie stosuje. A Kryże to przecież były Solidarnościowiec i wojownik o demokrację ;D
Proponuję na UPR zagłosować, ci dopiero są wyraziści! Pomysły typu wprowadzenie kary śmierci itd.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Jeremy September 11, 2007, 08:10:20 PM
Proponuję na UPR zagłosować, ci dopiero są wyraziści! Pomysły typu wprowadzenie kary śmierci itd.
W razie gdyby jeszcze ktoś nie słyszał, imć Korwin startuje z listy LPR. Myślałem że się komuś literki poprzestawiały, ale jednak nie. :D


: Świetna analiza, świetna strona
: Gambit September 12, 2007, 12:48:42 PM
Dwa lata temu głosowałem na PO. Teraz zagłosuje przeciwko PIS. Przezostatnie dwa lata PO pokazało, że nie jest partią, która mogłaby rządzić. Po pierwsze: wypuścili z rąk zwycięstwo. Dwa razy!! Nie potrafili sobie poradzić z negatywną kampanią PIS'u. Zdarza się. Teraz, to oni rozpętują negatywną kampanię. To znaczy, że przyjęli walkę na nie swoim terenie i to w sytuacji, gdy społeczeństwo jest zmęczone i ma dosyć, przynajmniej na jakiś czas, rzucania w siebie błotem. Dają szansę PiS'owi na stworzenie wizerunku spokojnej, zrównoważonej partii. PO nie ma konkretnej i konsekwentnej taktyki politycznej - albo są agresywni jak PIS, ale na to za późno, albo rzeczowi, jak przed wyborami - a to popsuli swoim późniejszym postępowaniem.

Mam inne pytanie - co sądzicie o PSL? To partia ludowa, ale jednocześnie trzeba przyznać,że jest najbardziej zrównoważona, rzeczowa i profesjonalna, o umiarkowanych poglądach. Słyszeliście Pawlaka przy debacie nad samorozwiązaniem? Jedyny, który błotem nie ciskał.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: kostek September 12, 2007, 04:26:06 PM
Dlaczego z takim trudem podejmuje decyzję o głosowaniu na PO? Jestem wykształciuchem, przeszedłem historię PRL i nowej Polski z pewnym sukcesem i tu i tu. PIS oczywiście skreślam. Jego wina to redukcja zasad demokracji do celów jednej partii. Robili to bez żadnej żenady i aż dziw że udawało im się to przez 2 lata. NIestety takie podejście do prawa i demokracji rozlało się po całej Polsce i na prowincji przybrało postac polowania na czarownice, czystek na masową skalę, rewolucyjnej wymiany kadr na wierne jedynie słusznej partii. Nie odrobimy tego przez następne 10 lat. Mam nadzieję że większość posłów czy działaczy PIS ma dzisiaj kaca spoglądając w lustro.
LID - jest ciekawym projektem "ponad podziałami" - chyba jednak dzięki Kwaśniewskiemu, który od czasu swojej pierwszej prezydentury dążył do zbudowanie takiego tworu. Nie przesadzałbym z oceną Kwaśniewskiego - kto jest bez wad, a zasług nikt mu nie odbierze.
Ma i miał  jednak Kwaśniewski złe publicity, żadne istotne medium go nie poprze. Ponadto twór jest wciąż niedoskonały i ciągle sprawia wrażenie że się rozleci po wyborach - w każdym razie nie widać wyraźnego spoiwa ideowego a programowe jest naciągane.
Niedocenionym stronnictwem jest konglomerat LPR+PR+UPR. Co by nie mówić Giertych zarobił ostatnio kilka punktów, Jurek sprawia wrażenie uczciwego w swojej polityce, a Korwin podoba się młodzieży, która nie bardzo wie na kogo głosować. Z tego może być parę procent.
PSL i Samoobrona ma swój elektorat i pomimo sondaży bym ich nie skreślał.
Pozostaje PO które jednak jest również chybotliwe - ma wyraźne skrzydła proPIS i proLID ( z odmianami które mogłyby grać na rozpad PIS lub LID i wyłuskaniu stronników). Gra na ochronę PIS przed wyborami zemści się okrutnie, nawet jeśli Tusk otrzymał zapewnienie od Kaczyńskich że nie będzie atakowany hakami w czasie kampanii. Jeśli uwierzył - jego wina. Jest Tusk ponadto politykiem dwukrotnie przegranym a PO nie wyciągnęła z tego wniosków.
Reasumując najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą wyborów jest PIS bo jego elektorat wrażliwy tylko na slogany jest wieczny.
Przewiduję wynik wyborów (w mandatach)

PIS                   170
PO                    150
LID                     60
Samoobrona         30
LPR+PR+UPR         20
PSL                    28
MN                      2

Jedyne koalicje to oczywiście

PO-PIS - 330  to co miało być a nie chcę gdyż PO nie ucywilizuje PIS - może przyłączy sie do łupów. Jedynym skutkiem takiej koalicji byłoby 50% zwycięstwo LID w następnych wyborach i Olejniczak (lub Cimoszewicz) na prezydenta,
PIS-PSL-SB-LPR - 250 - powtórka z rozrywki
PO-LID-PSL - 260 coś sensownego ale nie bardzo wierzę.
lub dośc prawdopodobny rozłam PO i LID i jakieś wynikające z tego kombinacje.

I co tu robić - głosować na PO by dać im szansę czy na LID by zbudować jak najsilniejszą i w miarę przewidywalną opozycję?
Pozdrawiam
: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Problemem jest mentalność September 12, 2007, 05:06:21 PM
Główny problem przy wyborze to wspomniany sentyment za państwem opiekuńczym.
Wielu Polaków boi się zawodowej samodzielności a Kaczyńscy jako jedyni obiecują, że dadzą za darmo.
Bo Polska solidarna oznacza, że zabierzemy bogatym i damy biednym. Jeśli chodzi o podatek liniowy,
to większość krajów ościennych już go wprowadziła i to ostatni moment, żeby zrobić to u nas.
W innym przypadku odpłyną inwestycje zagraniczne, bo zagraniczny inwestor kieruje się
wyłącznie zyskiem, czego wielu Polaków nie rozumie. Żeby samemu być bogatym, trzeba przyciągać
innych bogatych do swojego kraju i stwarzać warunki właśnie dla bogatych. Biedni nigdzie się nie
liczą, ani w Polsce ani za granicą. Niestety mogą oddać swój głos w wyborach i dalej wszystko psuć.
Amerykańska demokracja jest tak sprawna, bo partie polityczne nie są finansowane z budżetu, tylko
z prywatnych środków. Musisz najpierw dojść do czegoś zawodowo, by być później politykiem, albo być z
bogatej rodziny. Musisz samemu zapłacić z kampanię wyborczą i to moim zdaniem jest w porządku.
Jak nie umiesz zarobić pieniędzy, to kierować państwem też nie będziesz umiał. Brutalne ale prawdziwe.
Przykład mamy obecnie, konto u mamusi, dziurawy beret a potem trzeba podsłuchiwać, żeby rządzić.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Olmeca September 12, 2007, 08:51:22 PM
Bardzo ładnie wyłozyłeś to, co trudno wychwycić obserwując polityczny słowotok ze strony wszystkich parti politycznych i ich przedstawicieli.

Ja do tej analizy dodałbym jeszcze dwie konkluzje:

Jasne stanowisko w kluczowych sprawach: tu zdecydowanie bryluje PIS, ale gdyby zastanowić sie dlaczego, to odpowiedź jest jasna i wskazuje na druga kwestię którą chciałbym poruszyć czyli kadry. Kadry PIS starają się nie nadużywac myślenia w swoich działaniach, bo przeciez lojalnośc jest najważniejsza. Lista działaczy PIS, którzy swojego zdania nie mają jest długa: Putra, Kuchciński, Karski, etc. Ale to jeszcze nie jest sedno problemu, bo Ci którzy swoje zdanie mają wyrządzaja więcej złego. Nie ma nic gorszego niż ideologia - Ci zideologizowani wyznawcy PIS-u mają na wszystko prostą receptę, a to jest niestety bardzo medialne, ale niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Można sie wyzłosliwiać nad Kaczyńskim, że nikt go nie przekona, że białe jest białe... Problem w tym, że poza białym i czarnym nie odróżnia on żadnych odcieni szarości. A to moim zdaniem jest problem PO. Tam działacze rzeczywiście cos soba reprezentuja poprzez cała swoja wczesniejszą działalność. Są to ludzie myślący - i to ich właśnie zabija. Widza i rozumieją znacznie więcej niz działacze PIS-u i niestety gubia sie w szczegółach i niuansach. A to sie bardzo źle sprzedaje w mediach. A jak juz zdecyduja sie twardo i głośno wypowiedzieć w jakiejś kwestii, troche przymuszeni sytuacją, to niesety zdarzaja im sie wpadki (wspomniania przez Ciebie decyzja o poparciu utworzenia CBA). Przecietny Kowalski nie widzi zwiazku pomiedzy liberalną gospodarką a jej długofalowymi skutkami (jak słusznie podkreślasz). A Platforma nie umie tego w prosty sposób wytłumaczyć. Co więcej przyzwolenie na swobodna dyskusję programową w Platformie jest przez gros publiczności odbierane jako słabość (po co dyskutują skoro wiadomo, że trzeba uderzyć w bogatych, bo oni sa źródłem wszelkiego zła?), tylko niewielki odsetek głosujących rozumie, że taki proces najczęściej umożliwia znalezienie rozwiązań uwzględniających więcej racji niz tylko jeden jedynie słuszny punkt widzenia.

Głosujmy na ludzi: O kadrach PIS-u szkoda chyba nawet mówić - Kaczyński sam nie może zarządzać wszystkimi resortami (chociaz przez chwilę był premierem i wszystkimi ministrami na raz :D ) a ławeczka, bo nawet nie ławka jest króciutka. LiD to znowu mieszanie ludziom w głowach - niby stawiamy na młodych (Olejniczak i Napieralski) ale chyba tylko po to żeby ukryć to, kto siedzi w drugim szeregu (dłuuuga lista "zasłużonych działaczy").
I dlatego trzeba głosować na PO - ja odbieram ich wewnętrzne konflikty pozytywnie - są dla mnie potwierdzeniem tego, że w PO jest wiele osób, które maja własne zdanie, co więcej to zdanie wynika z przemyśleń a nie z tego co wódz powiedział. Chyba tylko głosowanie na PO może zagwarantować, że na ministerialne stanowiska nie trzeba bedzie nominować przestępców, a w ambasadach najwyższym stanowiskiem nie będzie charge d'affaires.

I na koniec: Gratuluję przenikliwości i obiektywizmu - szkoda, że takie analizy maja jednak dośc ograniczony zasięg, bo mógłyś wielu ludziom otworzyc oczy i zachęcić do samodzielnego analizowania sytuacji
Pozdrawiam,
Olmeca


: Żałosny tekst
: Arek September 12, 2007, 10:58:56 PM
Tekst jest żenujący... Dla mnie oczywiste jest na kogo oddam głos: Prawo i Sprawiedliwość. Innej możliwości obecnie nie widzę.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: kuba September 13, 2007, 12:00:04 AM
rany julek, ten przegląd partii politycznych jest serio niezle naciągany... grzechy PO, których nie wymieniłeś? ależ proszę bardzo:

1/ Piskorski - apartamenty i zegarki Kwasa to pikuś przy jego handlu antykami

2/ płk Konstanty M i płk Brochwicz plus pani Jarucka - właśnie, co z nią? zapisała się w końcu do PO? tak czy siak, był to najbardziej chamski numer z kampanii wyborczych w wolnej Polsce. nigdy nie byłem największym fanem Cimoszewicza, ale takie działania dyskredytują dla mnie PO tak, jak Ziobro dyskredytuje PIS

3/ wesołe głosowania typu podwójne becikowe, podwójna ulga na dzieciaki... ja wiem, że to jest na złość PISowi, ale to tez takie psucie finansów publicznych, że głowa mała. nie pamiętam, by SLD takie numery wycinało.

last but not least - jeśli Tadek Mazowiecki mówi, że warto kogoś poprzeć, to każdy rozsądny człowiek na tego kogoś głosuje. z ciężkim sercem, ale jak zagłosuję na LiD. bo na D głosuję zawsze, a na L... cóż, to już nie SLD Łapińskiego i Oleksego - wytrzymam.

wolę to, niż śluby Tuska za pięć dwunasta i nieumiejętność zajęcia stanowiska w jakiejkolwiek sprawie - to już serio denerwujące, że Donald nie może się na nic nigdy zdecydować.

pozdrawiam.


: 8 wpisów przede mną . .
: Edek z fabryki kredek September 13, 2007, 12:10:45 PM
...Jest w wśród nich jeden jedyny wpis, w którym padają słowa: burak, rusofil, cham. Z treści wpisu ewidentnie widać, że autor jest zwolennikiem PiS. To dość znamienne. PiS to formacja dla ludzi z brakiem spełnienia społecznego, rodzinnego, emocjonalnego i chyba także seksualnego. Jad sączy się z każdego słowa . . .


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: yourij September 14, 2007, 12:31:56 PM
nie zbudowano klasy średniej aby na nią było wystarczająco dużo głosów
klasa średnia jest - na wyspach i w Holandii - i tego co wiem z autopsji to albo nie chce z lenistwa głosować, albo z głupiej przekory, albo nie wie o tym, że może to zrobić w ambasadzie albo nie potrafi uzmysłowić sobie pojęcia mniejszego zła (o którym pisał skubi w nieoddaj.html)
Właśnie rozpocząłem mini-kampanię na holenderskim forum polonijnym bo powoli bierze mnie już szlag  :-X - pierwsze wrażenia są dosyć smutne, wyjątkowo apolityczne i niezdecydowane środowisko (ale pluć potrafią i narzekać)


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: POmoc September 14, 2007, 02:41:55 PM
To jest to jak dotrzeć do ludzi których wszystko j...... a potem wszystko krytykują


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: technik September 15, 2007, 06:24:57 PM
widze, ze około 60% dyskusji jest na temat jakiś afer, nie uważam że to nie jest istotne, lecz że jest tego za dużo. Dzieje się trochę na tym forum jak w telewizji publicznej, więcej się gada o pierdołach typu jak Łyżwyński przeleciał tą laskę i w jakiej pozycji niż o tym co jest istotne w danych partiach. Ogólnie w necie zauważyłem wiele wypowiedzi zwolenników PiS, że on to zagłosuję na PiS bo są najlepsi i nie ma innej opcji. To już mój starszy brat lepiej argumentował że zagłosuje na Samoobronę ostatnio. PiS według mnie to zlepek ludzi którzy tak naprawdę nie potrafią rządzić ale szumu robią wokół siebie uuuaaa (ale i tak nie przebija Samoobrony i Dody). Co do PO to dla mnie jest to jedna z alternatyw, choć nie podoba mi się czasami ta ich "nieśmiałość" i to że krzyczą że są liberalni a tak naprawdę nie mówią że tylko troszkę liberalni są. Wszelkie socjalistyczne partie dla mnie krótkowzroczne stado, które wygrywa wybory bo powie że ludzie dostana coś za darmo (czyli na zasadzie promocji hipermarketu) tylko Ci ludzie nie wiedzą, że to darmowe coś kosztuje więcej niż to jest warte . I pędzi ludzi kupa do "hipermarketu" bo "promocja", tylko nie zdają sobie sprawy że by dostać paczkę darmowych żelków wydają 150 pln. ALE MAJA DARMOWE ŻELKI.

I zapomniałbym o UPR, nie które punkty ich programu są dziwne, ale większość jest ok. Nie będę wymieniał dlaczego. Ktoś jest zainteresowany to sobie doczyta na ich stronie www.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Nocny September 17, 2007, 01:06:10 PM
Witam! Zgadzam sie z bardzo wieloma pogladami ale mam jedna uwage. Strasznie mnie denerwuje stwierdzenie tego typu"SLD jest spadkobierca PZPR" Ludzie! na calym swiecie sa partie lewicowe ktore nie sa spadkobiercami PZPR. Przestanmy mylic poglady i kierunki programowe z niechlubna historią. Odnosze wrazenie ze lewicy na siłę przypina sie tę czerwoną łatkę z obawy że jak wymrą byli czlonkowie PZPR to nie bedzie na kim wieszac psow. rownie dobrze mozna powiedziec ze kosciol jest spadkobiercą Inkwizycji. PS. Nie jestem sympatykiem lewicy, prawicy zresztą tez. Ale dla mnie liczą sie konkretne poglady i programy na teraz bo tu i teraz zyje. I mam serdecznie gdzies historie PZPRu. Pozdrawiam.  


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: mal September 18, 2007, 07:56:56 PM
Nie przekonuje mnie w żaden sposób stwierdzenie, że PD jest prawicowa. Może była w czasach, gdy decydowano o nieszczęsnej koalicji z AWS, co w konsekwencji doprowadziło do jej upadku (jeszcze jako UW).
Uważam, że JEDYNĄ przeciwwagą dla szaleństwa prawicowych rządów jest oddanie głosu na LiD. Tylko tutaj znajdują się doświadczeni politycy, nie obciążeni tajnymi układami z Kościołem Katolickim.
Prawicowa PO jako przeciwnik PiS? Wolne żarty! Pomiędzy tymi partiami trwa wymiana personalna, która kojarzy mi się z dyfuzją gazów, a brzydki zapach musimy potem wszyscy z trudem znosić przez kolejne lata.
Jeśli oddamy głosy na PO to co? Nasze dzieci przestaną być zmuszane do nauki religii? Podatek liniowy wyskoczy z kapelusza? Jaki? 18%? Dziękuję. Wolę progowy 19%, a zarządzając umiejętnie kosztami schodzę do realnego 15%. I taka jest arytmetyczna prawda.

Dlatego zachęcam - jako weteran "S", jako doświadczony, myślący i przewidujący człowiek - zagłosujmy na lewicę, a będzie inaczej. Będzie lepiej!
: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: hugo w. September 19, 2007, 12:30:13 AM
Nie widze w tej analizie UPR a z tych rozwazan wynika, ze to UPR powinno byc rekomendowane.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Ektobus September 19, 2007, 12:50:22 PM
Brakuje UPR i jest tego pewnie wiele powodów. UPR nie ma dotacji państwowych na partie polityczne, ponieważ nigdy samodzielnie nie dostała się do sejmu (nie licząc 1 kadencji, gdzie nie było progu wyborczego), a co za tym idzie nie ma pieniędzy na poważną kampanię, bo bez pieniędzy żadna partia nie jest w stanie zaistnieć w polityce. Radykalizm niektórych poglądów, przesłania ich rozsądne pomysły. Ponadto te rozsądne pomysły gdyby zostały choćby w części zrealizowane, zachwiałyby Polskim systemem politycznym, więc są one nie na rękę większości politykom, a co za tym idzie UPR nie pojawia się w żadnych sondażach, które zazwyczaj są zamawiane przez ugrupowania polityczne. Sama osoba Korwina-Mikke jest tak kontrowersyjna, że z jednej strony politykom trudno jest obalić jego argumentacji, a z drugiej nagle wygłasza poglądy, które najlepiej pasowałyby do osoby pod stałym nadzorem psychiatry. A w obecnej sytuacji, po zblokowaniu się LPR i PR, partiami których program w dziedzinie gospodarki nie istnieje lub radykalnie odbiega od UPR, wiele straciła, bo to właśnie liberalne poglądy na gospodarkę przyciągały do UPR sympatyków. Sam osobiście myślałem że zagłosuję właśnie na UPR, do momentu kiedy okazało się, że startują razem LPR, partią o której nawet nie chcę mi się pisać.
Tak to UPR zyskała szansa pokazania się w mediach, pokazania większej ilości wyborcom co oznaczają prawdziwe poglądy liberalne, ale jednocześnie zbratała się z LPRem.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: krzysiek September 21, 2007, 10:21:24 AM
na pewno nie poprę PO. Podpadli mi kompletnie pewnymi wpadkami, które zwłaszcza u kogoś kto przedstawia się jako przedstawiciel najinteligentniejszych razi bardziej niż np. w PiS.  Maja beznadziejna kampania wyborczą, tak w 2005 jak i teraz.
Nie mam powodu by sądzić, że ich program to nic innego jak kiełbasa wyborcza, tylko bardziej liberalna kiełbasa.
Są niestali w zapatrywaniach: miał być totalnie liniowy podatek , od tego zaczął się spór z PiS w 2005 a teraz się okazuje, że jednak nie musi to być tylko święte 15%. Sprawa dofinansowania partii z budżetu, obiecywali, że nie wezmą a wzięli. 
Totalny brak tolerancji dla osób o innych zapatrywaniach(jak choćby stosowanie haseł moher, kaczyzm).
Rzucanie obelg na konkurencję, że stosuje...obelgi.

Jeśli głosować na liberałów to już lepiej UPR czy też tą ich nową koalicja z LPR.

LiD jak dla mnie odpada całkowicie.

a jeśli nie UPR to..PiS. Dziwne wybierać między UPR a PiS, ale sorry ludzie. PO to dno...wiele zrobię aby ich wynik wyborczy był jak najgorszy - nawet zagłosuję na PiS.
: czy jekiekolwiek analizy maja sens?
: erno September 21, 2007, 10:32:07 AM
Przd (i po) kazdymi wyborami wykonywane sa transfery. Jak np Zyta. Okazalo sie, ze tak samo jej po drodze z PO jak i z PiS. Miller tez cos sie ku Samoobronie sklania. PiS pare lat temu deklarowal, ze nie bedzie sie ukladal ze zlodziejami, a jak bylo to widzielismy. Z kolei PO powstala z popluczyn po skompromitowanym AWS. Ba! Nawet Korwin zamierza startowac z LPR! Wg mie nie ma miedzy nimi wszystkimi wiekszych roznic. Wszyscy mi sie nie podobaja i zadnego nie chce widziec w rzadzie czy parlamencie, a idac na wybory i oddajac niewazny glos, legitymizuje ich wladze przez to, ze podnosze frekwencje. Pozniej taki Lepper, czy Tusk (obrazalski) mogliby sie chwalic, ze przeciez tyle ludzi glosowalo, wiec sa upowaznieni do decydowania za nich. Ja na wybory nie pojde dopoki caly parlament nie zostanie odchudzony do ok 100 osob i nie zaczna kandydowac ludzie pokroju Skubiszewskiego.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: skubi September 21, 2007, 10:58:59 AM
> Ja na wybory nie pojde dopoki caly parlament nie zostanie odchudzony do ok 100 osob i nie zaczna kandydowac ludzie pokroju Skubiszewskiego.

Jeżeli ludzie jak Ty, którzy chcą odchudzić parlament, nie głosują, to parlament odchudzony nie zostanie.

Platforma proponuje odchudzenie do 230 posłów. Myślę, że oni mają rację bardziej niż Ty: Sejm robi dużo roboty, ustaw jest wiele, Sejm opiniuje masę rzeczy, w przyszłym Sejmie będą co najmniej 2 komisje śledcze. W sumie po prostu jest dość roboty na 230 posłów (ale nie na 460). Dlatego ja bardziej popieram stonowaną propozycję Platformy, niż Twoją radykalną. Utrzymywania 460 ludzi, spośród których wielu, to darmozjady pokroju Beger, zdecydowanie nie popieram.

W każdym razie: jeśli chcesz Sejm odchudzić, głosuj na Platformę, zamiast pisać, że zagłosujesz dopiero jak to odchudzenie jakimś magicznym cudem, bez Twojej pomocy, samo się zrobi.

A kandydatów masz, jakich masz. Wybierz najlepszego lub ewentualnie najmniej beznadziejnego.


: Twoja opinia o Aleksandrze Kwasniewskim
: sewa September 23, 2007, 08:17:04 PM
Czesc,

znalazlem ta strone poprzez Twoj wpis na stronie GW. Podobal mi sie Twoj plakat zachecajacy do pojscia na wybory oraz inicjatywa aby dokonac przegladu partii politycznych. Twoj gniew wydaje mi sie w pelni zrozumialy i solidaryzyje sie z nim.

Mniej zrozumiala wydaje mi sie natomiast Twoja krytyka Kwasniewskiego. Piszesz o nim jako o czlowieku bez zasad. Za kogo sie uwazasz aby w ten sposob podsumowywac zyciorys zlowieka, ktory przez ponad 10 lat sluzyl w najlepiej pojetym interesie tego kraju? Nie widziales Kwasniewskiego w Parlamencie Europejskim przed naszym przystapieniem do UE gdy mowil o celach i priorytetach Polski w Europie. Jego wystapienie dawalo poczucie dumy oraz dowod spojnosci i przejzystosci polskiej polityki zagranicznej. Dwa lata po zakonczeniu kadencji Kwasniewski wciaz jest aktywny w polityce min. pielegnujac relacje z Ukraina i wypelniajac straszliwa pustke jaka zapanowala w tym obszarze po przejeciu wladzy przez PiS. Dla mnie Kwasniewski pozostanie patriota w najlepszym rozumieniu tego slowa bez wzgledu na magistra czy tez wodke wypita z ukrainskim przyjaciolmi!

 


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: irga September 23, 2007, 10:21:24 PM
Uwazam, ze takie zachowanie Kwasniewskiego nie powinno miec miejsca. Jako osoba publiczna musi zachowywac sie nienaganie, ale z drugiej strony poziom politykow obecnie nam panujacych jest jeszcze gorszy niz Kwasniewski na rauszu. Bardziej wstydze sie belkotu prezydenta z reklamowka/galeria centrum/ i ani w zab angielskiego, jego bezczelnego, klamliwego i msciwego brata. Obecni rzadzacy skutecznie potrfili sklocic wszystkich ze wszystkimi, nie ma dla nich zadnych autorytetow chociaz sami nie reprezentuja nic. Wlasciwie to nie powinnismy sie dziwic w czasach gdy oni studiowali prawo to ten wydzial mogl skonczyc kazdy cwiercinteligent i ich do tej grupy zaliczam. Miernoty otaczaja sie miernotami.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: lolek September 24, 2007, 02:03:45 PM
Dla mnie były prezydent nie powinien już tak angazować sie bezpośrednio, chociaż dla LIDu moze wydawac sie lokomotywą. Dla mnie liderem jednak nie jest - rozmienia się na drobne.

Ja jednak coraz większą wagę przywiązuję do przywódczej osobowści, i są to Giertych, Kaczyński, Lepper i Miler.
Wcześniej wydawało mi się, ze z wyborem nie będę miał problemów, PO jawiła się mi jako rozchwiana, niezdolna do dzialania nawet w opozycji grupa konserwatywnych liberałów, więc pozostawał LiD skupaiający wielu ludzi ktorych szanuję i cenie od młodych jak Olejniczak, czy Napieralskik, do takich jak Borowski, ale przede wszystkim cała grupa Demokratow, w tym weteranow dawnej opozycji. Niech wchodzą do Sejmu, ale na nich nie liczę.
W ramach POPISu, PO zostanie wdeptana w ziemię jak samoobrona.

Ważne co bedzie pozniej za kolejne 4 lata.
Z wymienionej wczesniej czworki liderow Giertycha odrzucam jako endeka, be!.
Kaczynskiego odrzucam za wszystko totalnie, jak totalna ma byś jego władza zmanimulowanym narodem.
Leppera, czlowieka, ktory z niczego stworzył ugrupowanie parlamentarne, o wielkim talencie politycznym nie aprobuję, gdyż zraża mnie jego otoczenie i grupy cwaniaków z niesplaconymi kredytami, ktore wynisoły go do parlamentu.
Pozostaje Miller, ktory moze wejdzie do parlamentu na barkach potrzebującej nazwisk samoobrony i stworzy polską odmianę blairowskiej
Partii Pracy. Jest  fanem Blaira, jest socjalistą wyczulonym na sprawy społeczne w szerokim rozumieniu, akceptując rynek jako nejefektywniejszy system ekonomiczny, pragmatyk ,ktory
uzyskał dla Polski 27 glosów za ktore Rokita chcial umierać.
Jest za wspólpracą atlantycką, a tym bardziej europejską, przy czym umie rozmawiać z Moskwą, zna ten styl od dawna.
Kiedyś musiał udawadniać , ze komuchem nie jest, pozytywnie zalatwił sprawę plk.Kuklinskiego, trzymał dobre kontakty z wieloma businesmenami, jest jednak czysty, gdyby nie, pisowcy smarzyli by go już w prokuraturze.
Padł ofiarą wywołannej przez Michnika pseudoafery Rywina.
Ale to jeden z nielicznych poliytyków autentycznie niezależnych od koscioła, odrzucający rownocześnie rózne lewackie fantazje i retorykę. W okreśie przejściowym, aby wejść do parlamentu musi zawalczyć o te  lewackie głosy jak i sentymentalne za PRLem, peerolskich emerytow i rolnikow chwalacych Gierka, razem z Lepperem, moze pociągną choc trochę wieś oczarowaną PISem.

Na mniej niż miesiąc tak to widzę, takie są moje nadzieje na przyszlość.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: madzi September 26, 2007, 11:48:37 PM
Sam osobiście myślałem że zagłosuję właśnie na UPR, do momentu kiedy okazało się, że startują razem LPR, partią o której nawet nie chcę mi się pisać.
Tak to UPR zyskała szansa pokazania się w mediach, pokazania większej ilości wyborcom co oznaczają prawdziwe poglądy liberalne, ale jednocześnie zbratała się z LPRem.


zanim podejmiesz decyzje o glosowaniu na kogos innego posluchaj wypowiedzi JKM i Popieli nt powodów i nastepstw tego 'polaczenia' - to nie musi oznaczać, że czarna wizja młodzieżowek wszechpolaków wypełznie na ulice, geje dostaną wreszcie pałami itp brednie Wierzejskiego czy innych mu podobnych wejdą w życie - ważne jest to, że PRAWICA to wolny rynek, koniec z socjalizmem i popieraniem nieudacznictwa i tępoty
zachęcam do posłuchania/ pooglądania materiałów przedwyborczych upr np na youtubie

PO to taki sam kartofel jak PiS i cała lewica, SLDowskoLIDowskoJAKAKOLWIEK


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Dahae September 28, 2007, 12:24:10 PM
Trochę mnie śmieszny ten artykuł - zakłada z góry że w Polsce są jedynie 3 siły polityczne i nic ponad to.
A ja to ujmę w ten sposób - 3 partie (PiS, PO, LiD) a to samo dno!! Pod wodzą którejkolwiek z nich nic sie w Polsce na lepsze nie zmieni! Najlepszym przykładem jest to, że wszystkim szaraczkom sie wydaje, że glosując na tych ludzi glosują na kogoś nowego - a to bzdura!! Dd 1989 roku to w większości te same osoby zmieniające barwy na potrzeby kariery politycznej (i jakoś od bez mała 18stu lat nic się prawie nie zmieniło w Polskiej rzeczywistości)...

LUDZIE NIE BĄDŹCIE GŁUPI - MYŚLCIE SAMODZIELNIE I PATRZCIE NA POLSKA POLITYKĘ WRESZCIE TRZEŹWYM WZROKIEM!!

Zerknijcie sobie na - http://www.upr.org.pl/main/index.php i poznajcie prawdziwą wolność gospodarcza i obywatelską!!


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: stefan-50 September 28, 2007, 05:20:18 PM
Zagłosuję na LiD. Dlaczego ? Bo to jedyna realnie liczaca się siła mogąca przeciwstawić się PiS. Moje krótkie omówienie partii politycznych.
PiS - demagogiczne hasła nie poparte zadnymi argumentami. Nie cofaja się przed kłamstwem i pomówieniem. Nie dotrzymują obietnic. Mają fobie na punkcie TW, komunistów, UE, ZSRR, rządu Olszewskiego itd. Wmawiają ludziom że jeśli tylko uzyskają pełnię władzy, załatwią wszystko za wszystkich. Lud pracujący (uczciwie) miast i wsi będzie żył dostatnio i bez trosk jeśli tylko wyeliminujemy komuchów, SB-ków, a najlepiej wszystkich którzy myślą inaczej. Ciekawe czy fizycznie ?
PO - liberalne podejście tej partii mi odpowiada. Niestety nie potrafią swoich przekonań bronić, nie tylko skutecznie, ale wcale. Dali się zagonić do kąta. Tusk siedział cicho kiedy Kaczyński mieszał z błotem osiągnięcia ostatnich 17 lat. Zapomnieli chyba od czego zaczynaliśmy w 89 roku, gdzie była Armia Czerwona, kto był naszym sasiadem na wschodzie, jaka była inflacja, ile zarabialiśmy w przeliczeniu na dolara czy markę RFN, kto miał w rękach wojsko i cały aparat represji w Polsce, kto i kiedy mógł wyjechać za granicę (i za którą). Uważam Sejm Kontraktowy za najlepszy po 4 06 1989.
LPR i Samoobrona - przeze mnie nigdy nie będa brane pod uwagę jako partie zasługujace na zaufanie. Obie antyeuropejskie - nie zmieniły pogladów nawet po 3 latach doświadczeń w UE.
PSL - za dużo wiejskiej retoryki i krzyku o strasznym losie chłopów pod rzadami liberałow. Poza tym partia bardzo łasa na różne stanowiska obsadzane z klucza partyjnego.
Pozostaje LiD, pomimo wyskoków A. Kwaśniewskiego. Jest wyraźnie antypisowska i liberalna w swych poglądach. Odbudowała zaufanie społeczne z sytuacji nie do pozazdroszczenia  w jakiej zostawił ją L. Miller. I słowo o L. Millerze. TO ON JEST ODPOWIEDZIALNY ZA DOJŚCIE DO WŁADZY PiS.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: JURKO005 September 30, 2007, 11:46:41 AM
Zastanów się dlaczego Wałęsa odsunął Kaczyńskich,bo chcieli rozliczyć "komuchów",bo on sam już się z nimi dogadał.Sprzedał "Polskie"Gdy ja maszerowałem do armii w 1979 i tam spędziłem stan wojenny to co robił Miller i Kwaśniewski,tacy ludzie jak oni nie powinni nigdy zaistnieć na scenie politycznej."Solidarność" po dojściu do władzy powinna była w 1-szej kolejności rozliczyć komuchów i zabronić piastowania urzedów publicznych,niestety Wałęsa sprzedał wszystko.Gdy ja szlifowałem bruki polskich miast komuchy jak zaraza wślizgiwała się do urzędów,tworzyła partie i itp.Pamiętajmy by realizować program naprawy potrzeba CZASU i PIENIĘDZY i pamiętajmy ,że to co wiemy to wiemy tylko dzięki mediom,a to także ludzie i o ironio opłacani przez kogoś(właśnie-przez kogo?)Każdy z nas potrzebuje pieniędzy by żyć,bądźmy obiektywni,z pustego i Salomon nie naleje


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: UPR September 30, 2007, 01:51:08 PM
Platforma ma program liberalny? hahahhah a to dobre


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: stefan-50 October 01, 2007, 12:35:54 PM
do UPR - Podaj jakieś argumenty na dowód że Platforma nie ma liberalnego programu. Liberalizmem nie jest pogląd ze należy znieść przepisy ruchu drogowego jak powiedział J.K.M. a wtedy idioci się pozabijają a pozostaną rozsądni, albo że nalezy dać wszystkim prawo do noszenia broni i jej użycia jeśli poczują się zagrożeni. Po to płacę podatki by państwo zapewniło mi bezpieczeństwo i wprowadziło regulacje które pozwolą spokojnie żyć i pracować. Czasy pospolitego ruszenia bo Turczyn w granicach dość dawno minęły.

do JURKO005 - podczas gdy Ty służyłeś w armii ja strajkowałem na "Zofiówce" w Jastrzębiu nie po to żeby "rozliczać komuchów", ale po to aby każdy w Polsce miał takie same prawa i obowiązki, aby nie było lepszych i gorszych. Etykiety jakie są obecnie w uzyciu stosowano przed 1989 rokiem. Teraz to "komuch", "oligarcha", "wykształciuch", "ścierwojad" ..... wcześniej byli "imperialiści", "kułacy", "burżuje", "reakcjoniści", "syjoniści". Ja osobiście nie życzę sobie władzy która z góry określa kto jest dobry a kto zły, kto ma takie czy inne prawa a kto ich nie ma. Taka władza już była i przeciw takiej ja protestowałem. Jeśli nie złamałeś prawa jesteś pełnoprawnym członkiem społeczności w której żyjesz. Nawet jeśli przyjąć że należało "rozliczyć komuchów" to przypomnij sobie kiedy z Polski wyszła Armia Czerwona i kiedy wstąpiliśmy do NATO i czy to nie przypadkiem III RP spowodowała że możemy sobie pisać choćby w internecie co nam się podoba. Przyklad Birmy czy nie daj Boże KRLD jasno mówi że nie zawsze i nie wszedzie tak jest.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: egzi October 05, 2007, 01:26:01 AM
No coz jak dla mnie to i tak nic z tego nie wynika. Artykul fajny na poczatku ale przy opisie partii troszku zabrzmial jak krypto-reklama PO. W ogole nie doczytalem sie tam jakich kolwiek prawdziwych wad PO. Dziwne. Dodatkowo nie wszyscy w pelnie sie z tym opisem zgadzaja.

Nigdy nie chodzilem na wybory bo uwazalem ze to jedno wielkie bagno, w ktorym nie warto sie babrac. Dookola jest wiele sprzecznych informacji, wszyscy chca mi zrobic wode z mozgu a i tak na kazda kolejna wladze ludzie pluja. Koniec koncow i tak nie mozliwe jest okreslenie, ktora partia bedzie dobra ani przez to co mowia same partie ani przez media ani przez opinie innych ludzi.
Tak czy inaczej chyba jednak idziemy caly czas powoli ale do przodu (wbrew temu co niektorzy mowia). Leppera na prezydenta nie wybieraja wiec nie ma sensu zmieniac nastawienia.

Jezeli mialbym na kogokolwiek glosowac to sklaniam sie do LiD. Chyba jedyna partia, ktora nie pluje na reszte. Ale ja to sobie moge pogadac jak na polityce sie nie znam.---------------------------------------------------------------------------------------
demokracja to taki twor, ktory gwarantuje nie lepsza wladze niz samo spoleczenstwo.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: ok October 06, 2007, 04:01:36 PM
Myslę, że wybory wygra PiS. Jest to prawdopodobnie jedyna partia, której rządy dają szanse na realne zmiany w kraju. Po pierwsze - uruchomienie mechanizmów samooczyszczających państwo, mechanizmów antykorupcyjnych. Na tym polega walka z tzw. układem, Polska bowiem jest po Rosji wymieniana jako najbardziej skorumpowany kraj Europy.
Zabawne też, że to zasługą Kaczyńskich własnie jest zmarginalizowanie populistów. To Kaczyński wywalił na lewe sanki zarówno Giertycha, jak i Leppera (zresztą jestem przekonany, że miał taki zamiar od początku) - wysyłając ich do historii polityki polskiej, co nie udało się bezradnej, zatroskanej i przerażonej dotychczasowej polskiej demokracji parlamentarnej. Jestem również prrzekonany, że kwestią dwóch, trzech lat, jest skończenie z Rydzykiem ( a nie jego zmanipulowanym przez klechę elektoratem), którego obaj Kaczyńscy mają za głębokie zło i szkodliwość.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: egzi October 06, 2007, 04:50:19 PM
To Kaczyński wywalił na lewe sanki zarówno Giertycha, jak i Leppera

a ja zawsze myslalem ze to Kaczynski mianowal Leppera ministrem rolnictwa a Giertycha oswiaty


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: velandil October 09, 2007, 01:53:26 PM
Ja również uważam, że ocena nie jest zbyt obiektywna - widać wyraźne jaką partię popiera autor. Ale mimo wszystko tekst zawiera sporo prawdy. Ja glosowalem i bede glosowac na PO, ale jestem na nich wsciekly bo uwazam ze są wyjątkowo nieudolni w prowadzeniu kampanii - w poprzednich wyborach mieli gwarantowane zwycięstwo. Udało im się jednak przegrać i to z własnej winy. PiS jest naprawdę dobry w kreowaniu wizerunku i wygrywaniu politycznych starć o głosy, jednak na tym ich umiejętności się kończą. I proszę niech nikt nie obwinia PO za koalicję PiSu z LPR i Samoobroną. To PiS wygrał wybory i to ONI powinni się postarać o koalicję. Tymczasem każdy inteligentny człowiek zdaje sobie sprawę, że zaprponowali PO warunki nie do przyjęcia - gdyby PO się zgodziła, dobrowolnie przyjęłaby dyktat PiSiorów. A Kaczyńscy nie raz, nie dwa pokazali, że nie znoszą jakiegokolwiek sprzeciwu, wymagają od wszystkich bezwarunkowego posłuszeństwa, a każdy kto ośmieli im się sprzeciwić jest przez nich niszczony największym wisiłkiem. Nie jestem bezwarunkowo 'za' PO, ale podział, który wprowadził między Polaków PiS na 'naszych' i śmiertelnych wrogów jest tym czego Kaczyńskim nigdy nie zapomnę i za to ich nienawidzę. Bo ich sposób rządzenia opiera się na najbardziej szkodliwych mechanizmach i prowadzi w prostej linii do wzorstu agresji, i wszelkich fobii społecznych co niszczy tak reklamowaną przez PiS solidarność i demokrację. To oni właśnie je niszczą.


: Na kogo warto głosować?
: Le Que October 09, 2007, 08:21:55 PM
Z pewnym zaciekawieniem przeczytałem artykuł oceniający obecnie najsilniejsze partie polityczne. Niestety poziom tekstu jest mierny. Nie wydaje mi się, żeby dobre dziennikarstwo polegało na politycznej agitacji pod przykrywką rzekomego rozsądku. Oczywiście nie kwestionuje końcowej rady to raczej sfera przekonań, a tam z buciorami się nie pcham. Ocena PiSu to wyciąg propagandowy z kampanii PO i LiD (to,że propaganda niewiele ma wspólnego z obiektywną oceną chyba wszyscy wiemy), oceny PO i LiD to raczej żart. LiD skłócony? Hm. Naturalnie doskonale pasuje do tezy o słuszności głosu na PO...ale czy to prawda? Warto by się nad tym zastanowić. Proponowałbym także przejzeć życiorysy głównych polityków LiD...a może (nie! to chyba szaleństwo!) odnieść się do historycznych analiz okresu PRL za nim poczniemy szafować robieniem kariery pod skrzydłami partii - dla w i e l u  wiodących polityków SLD to bardzo krzywdzące określenie wynikające z nieznajomości rzeczy. Co do PO ni słowa nie widzę na temat przeszłości wiodących członków PO po transformacji...w kwestii argumentów ad personam (po opisie Kwaśniewskiego wydaje mi się,że to Twoja ulubiona forma argumentacji) wiele złego można powiedzieć nie tylko o Donaldzie Tusku. Co nie znaczy,ze takowe brudy są potrzebne. Wręcz przeciwnie widzę je jako skrajnie szkodliwe. Warto by też krytycznie rozważyć skłonności PO w wiązaniu się węzłem koalicyjnym z PiS no i...przeczytać programy partii, po głębi merytorycznej tekstu wnioskuję, że autor raczej przedkłada prasę brukową.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: Unia Polityki Realnej October 10, 2007, 08:50:54 AM
Nie rozumiem dlaczego sie ciągle wałkuje miedzy LiD (przecież ci ludzie powinni zniknąć z tego świata ... czas na karierę był do 89roku), PiS i PO ... Czy ktoś słyszał o UPR? o ludziach którzy to co mówią popierają konkretami, co mają jakiś program,
którzy wiedzą czego chcą? dlaczego wy wszyscy głosujecie na jakieś pierdy które i tak niczego nie zmienią ?? ??


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: stefan-50 October 10, 2007, 06:46:43 PM
Gościu z Unii Polityki Realnej - nie pierdź na tym forum.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: psl October 13, 2007, 05:52:38 PM
Panie autorze - prosiłbym o jakieś pozory obiektywności. Bo mimo iż na PIS głosował nie będe - opracowanie takie jest nic nie warte, z uwagi na swój całkowicie stronniczy charakter.


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: domino28 October 14, 2007, 03:25:59 PM
W wielu sprawach mogę się zgodzić z autorem, ale nie w tej że ocenia LiD lepiej od Pisu.
Sam będe głosował prawdopodobnie na platformę bo jestem zwolennikiem politylki liberalnej ale stwierdzenie że LiD jest lepszy od PiS to już za dużo powiedziane. Ludzie z LiD mieli już swoją szansę i jej nie wykorzystali, a jego pozostałości takie jak np. Leszek Miler dalej robią wszystko żeby dostać się do koryta. Kwaśniewski też pokazuje na co go stać i łże w żywe oczy że jest chory na jakąś chorobę tropikalną...


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: ciamej October 15, 2007, 06:32:42 PM
Ja glosowalem i bede glosowac na PO, ale jestem na nich wsciekly bo uwazam ze są wyjątkowo nieudolni w prowadzeniu kampanii
ja tak samo glosowalem na PO i bede glosowac i dokladnie tak samo nie podoba mi sie "slabosc ekspresji" tej partii ;p
jednak w przeciwienstwie do ciebie nie jestem "wsciekly", po prostu jest mi smutno ;] jak mozna byc wscieklym? wscieklym mozna byc jak ktos ci uposci cos ciezkiego na stope, ja biernie przyjmuje to co sie dzieje i zwyczajnie mi przykro ze PO nie jest tak dobra jak by mogla byc, ale nie jestem wsciekly na nich, bo na kogo konkretnie mialbym byc wsciekly? na Komorowskiego? na Tuska? na Schetyne? staraja sie jak moga, nie ma obecnie lepszych ludzi, sek w tym, ze PO to specyficzna partia, w ktorej jest wielu ludzi pokroju Rokity i to wprowadza zawirowania, jak dla mnie PO powinna stac sie calkowicie liberalna partia, o zapatrywaniach gospodarczych liberalnych-prawicowych, natomiast spolecznych (kwestia aborcji, kosciola, lustracji itp) centrowych-demokratycznych, bez tej "otoczki" prawicowej, niestety nie wiem czy taka partia mialaby duze poparcie, pewne jest ze w tej chwili PO lawiruje pomiedzy prawa strona a centrum, pomiedzy konserwatyzmem, a liberalizmem, mam nadzieje ze uda sie jej wygrac, rozbic moze PiS lub LiD, a po wyborach zrobic jakis porzadek wewnatrz, okreslic jasno swoja tozsamosc i powrocic do swoich liberalnych-obywatelskich korzeni

pozdrawiam


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: paweł October 18, 2007, 09:10:15 AM
Moja radosna twórczość


Wiecie czemu po tym niewypale z Lepperem
CBA udało się cyknąć Sawicką
nie zażądali pokwitowania  Za pieniądze

 

Czemu Donald T. Powiedział że On nie będzie
Prywatyzował szpitali?
Bo myślał że Sawicka już to zrobiła

Co oni z tej posłanki Sawickiej zrobili
Jak można było ją tak cynicznie wykorzystać
A to zakochana otumaniona  kobieta
Jak można było ją tak cynicznie wykorzystać
Każdy z Nas zrobiłby przecież to samo
Członek PO


Szczyt roztargnienia?
Iść na operację do dr Mirosława G.
I zapomnieć portfela

Ta afera z posłanką Sawicką to
Przez CBA
(to nie Moja twórczość to Monika Olejnik)

szczyt głupoty?
Sprzedawać działkę CBA i uśmiechać się
Do kamery
(jeśli nie wiecie o czym piszę poszukajcie video z
wręczania, poznikały ,dajcie znać na forum)   

PO jako AWS +UW
Polską już rządzili
Códa to oni przy
przy prywatyzacji robili
Dam dowód jak powiecie mi mili
Czemu z 2 Japonii będą
Nam teraz Irlandię robiliSzczyt
4 raz głosować na tych (z PO)
Samych gości a  później powiedzieć że się
Chyba pomyliłem

Szczyt szczytów
Za 100 lat
44raz głosować na tych (z PO)
Samych gości a  później powiedzieć że się
Chyba pomyliłem

Hasło  z PO plakatu wyborczego
by żyło się lepiej NAM wszystkim

Praw autorskich nie zastrzegam
Można rozpowszechniać


: Odp: Zapraszam do dyskusji o partiach politycznych
: piotr October 18, 2007, 02:46:35 PM
buhaha - myslisz ze ktos to bedzie kopiowac, z takimi bledami ortograficznymi? Kup slownik dziecko :-)


Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is missing the copyright message for SMF so they can rectify the situation. Display of copyright is a legal requirement. For more information on this please visit the Simple Machines website.